راه‌اندازی مرکز درمان سالک و انجماد درمانی در دشتستان

27 بهمن 1397
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: مرکز درمان سالک و کرایوتراپی (انجماد درمانی) در مرکز خدمات جامع سلامت امام رضا (ع) شهر برازجان آغاز به کارکرد.

محمدحسین دریسی با اشاره به اهداف شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان در گسترش ارائه خدمت به مردم گفت: در سال‌های گذشته درمان سالک توسط بخش خصوصی و با تعرفه بالا انجام می‌گرفت اما با تلاش‌های صورت گرفته در شبکه بهداشت و درمان دشتستان پس از راه‌اندازی مرکز درمان سالک، تمام خدمات درمانی بیماری سالک به‌صورت رایگان در مرکز خدمات جامع سلامت امام رضا (ع) توسط مراقبین سلامت انجام می‌شود.
دریسی افزود: ازآنجاکه درمان بیماری سالک نیازمند تجهیزات خاصی است، اشخاص مبتلا به این بیماری باید به مراکز درمان سالک مراجعه کنند و درمان این بیماری در منازل امکان‌پذیر نیست.
وی با تأکید بر ضرورت آگاه‌سازی مردم نسبت به سالک خاطرنشان کرد: درمان زخم‌های کوچک سالک، کم دردسر و بدون عارضه است اما اگر زخم بزرگ و شمار آن زیاد شود، فرد باید از داروهایی استفاده کند که دارای عوارض جانبی است.
این مقام مسئول بهداشتی تصریح کرد: مردم باید دقت داشته باشند که پیش از بزرگ شدن زخم سالک به پزشک مراجعه کنند زیرا فرایند درمانی در صورت بزرگ شدن زخم، دشوارتر می‌شود.
سالک بیماری است که براثر گزش پشه خاکی ناقل ایجاد می‌شود، پشه ناقل بیماری سالک معمولاً در اوایل تابستان فرد را مورد گزش قرار می‌دهد اما زخم‌های آن چندین ماه بعد نمایان می‌شود.   


انتهای پیام/ س.غ/۳۰۳۰

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
راه‌اندازی     مرکز.سالک     معاون.بهداشتی        

تاریخ بروز رسانی:   27 بهمن 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >