برنامه‌های بهداشتی باید روحیه مطالبه گری مردم را احیاء و تقویت کند

3 ارديبهشت 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: سمت‌وسوی برنامه‌های بهداشتی باید طوری باشد که روحیه مطالبه گری را در مردم احیا و تقویت کند زیرا تنها در این صورت است که می‌توان به تحقق کامل اهداف بهداشتی امید داشت.

مهندس ماریا خویش دوست در مراسم جشنواره غذایی شهر سعدآباد افزود: مشارکت مردم در برنامه‌ها و مناسبت‌های بهداشتی ضروری است و آحاد جامعه با نظارت‌ها و پایش مستمر خود می‌توانند روند برنامه‌های بهداشتی را به صورت محسوس و غیر محسوس رصد و تحقق کامل آن‌ها را از مسئولین مطالبه کنند
وی تصریح کرد: با توجه شعار هفته سلامت سال ۹۸؛ مراقبت‌های بهداشتی اولیه راهی به سوی پوشش همگانی سلامت یعنی هرکسی بتواند به خدمات بهداشتی باکیفیتی که نیازمند آن است دست یابد، بدون آن‌که دچار تنگنای مالی شود و خوشبختانه با اجرایی شدن طرح تحول نظام سلامت کشور ما با این اهداف نزدیک‌تر شده است.
خویش دوست خاطرنشان کرد: کشورهایی که به سوی پوشش همگانی بهداشت حرکت می‌کنند، اهداف دیگر بهداشتی و اهداف دیگر توسعه پایدار را هم محقق می‌کنند.
وی اظهار کرد: پوشش همگانی سلامت فقط شامل خدمات درمانی فردی نیست، بلکه خدمات بر اساس جمعیت مانند کارزارهای بهداشت عمومی مانند افزودن فلوراید به آب آشامیدنی یا کنترل زادوولد پشه‌های ناقل بیماری و غیره را هم در برمی‌گیرد.
جشنواره غذای سالم شهر سعدآباد با حضور مسئولین و کارشناسان شبکه بهداشت و درمان دشتستان و همچنین روسای ادارات و نهادها و جمعی از شهروندان شهر سعدآباد برگزار شد.
این جشنواره با همکاری مرکز خدمات جامع سلامت شهر سعدآباد، شهرداری و شورای اسلامی، اداره آموزش و پرورش برگزار و برنامه‌های متنوعی شامل موسیقی، نقاشی، مسابقه ورزشی اجرا و به نفرات اول تا پنجم جشنواره غذایی جوایزی اهدا شد.
انتهای پیام/ س.غ/ ۳۰۳۰
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان.دشتستان     هفته.سلامت     جشنواره.غذا     سعدآباد     ماریا.خویش.دوست    

تاریخ بروز رسانی:   3 ارديبهشت 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >