رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر:
بازدید مستمر کارشناسان بهداشت محیط شهرستان بوشهر از صنوف آبمیوه و بستنی‌فروشی

31 تير 1398
رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهرگفت: با توجه به افزایش استقبال از صنوف آبمیوه و بستی در فصل تابستان بازدیدهای کارشناسان بهداشت محیط برای پایش‌های بهداشتی از این صنوف به شکل مستمر انجام می‌شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر؛ مهندس حسن فخرایی اعلام داشت: به‌منظور حفظ، تأمین و ارتقاء سلامت شهروندان در فصل تابستان از صنوف آبمیوه و بستنی‌فروشی سطح شهرستان بوشهر به‌صورت مستمر پایش می‌شود که از ابتدای سال ۹۸ تاکنون تعداد ۴۶۵ مورد بازدید بهداشتی از صنوف مذکور توسط کارشناسان بهداشت محیط صورت گرفته است.
وی بیان داشت: بازرسین بهداشت محیط مرکز بهداشت کلیه موارد بهداشتی از قبیل شرایط عرضه، بهداشت فردی (روپوش، کلاه و دستکش)، نظافت عمومی، نکات ایمنی و فنی ساختمانی، اصول بهداشت لوازم و تجهیزات چیدمان وسایل، مواد اولیه مصرفی و رنگ‌های غیرمجاز را کنترل و نظارت می‌نمایند.
رییس مرکز بهداشت افزود: جهت بررسی و اطمینان از سلامت محصولات تولیدی صنوف مذکور، تعداد ۲۳ مورد نمونه‌برداری جهت بررسی آلودگی میکروبی و شیمیایی از انواع آبمیوه و بستنی‌های سنتی عرضه‌شده در این مراکز صورت گرفته است.
وی بابیان اینکه از ابتدای سال تاکنون تعداد ۱۰ صنف متخلف شناسایی و به تعزیرات حکومتی معرفی‌شده‌اند اظهار داشت: در تمام طول سال به‌ویژه در فصول گرم برنامه پایش و بازرسی مستمر از صنوف مذکور انجام و طی این نظارت‌ها تمامی نواقص بهداشتی به متصدیان اعلام می‌گردد و در صورت هرگونه بی‌توجهی و عدم بهبود وضعیت بهداشتی، با متخلفین طبق قانون ماده ۱۳ برخورد جدی به عمل می‌آید.
وی گفت: شهروندان گرامی می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی با شماره ۱۹۰ سامانه شکایات مردمی تماس بگیرند.


انتهای پیام/ ا.س-۳۰۰۰

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
مرکز.بهداشت.شهرستان.بوشهر     آبمیوه.بستنی.فروشی     فصل.تابستان     پایش.بهداشتی.صنوف     حسن.فخرایی    

تاریخ بروز رسانی:   31 تير 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >