قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
اولویت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ارتقای سلامت جامعه است/ گزارش تصویری

2 امرداد 1398
قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: اولویت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ارتقای سلامت جامعه است.

دکتر حسین دارابی در نشست شورای کانون بسیج جامعه پزشکی جابر بن حیان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: با توجه به سیاست خود مراقبتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بر اساس بررسی‌ها این استان بالاترین سطح سواد سلامت را بین استان‌ها دارد ولی باید به سطح ایده آل برسیم و در این راستا هر چه کارکنیم باز هم کم است.
قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بسیاری از مؤلفه‌های سلامت مربوط به تغییر سبک و شیوه زندگی و ارتقای فرهنگ سلامت است که برای رسیدن به این هدف مشارکت مردم، دستگاه‌های اجرایی و رسانه‌ها ضروری است.
وی بابیان اینکه موضوعات زیادی برای کار جهادی در حوزه سلامت وجود دارد بیان کرد: با حضور در بین مردم می‌توان با آگاهی بخشی در خصوص مسائل بهداشتی سطح سواد سلامت آن‌ها را بیش از گشته بالا برد.
حوزه سلامت به عنوان یکی از ارکان اساسی توسعه پایدار هر جامعه به شمار می‌رود
قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: حوزه سلامت به عنوان یکی از ارکان اساسی توسعه پایدار هر جامعه به شمار می‌رود بنابراین همه ما باید تلاش کنیم تا با شناسایی چالش‌های پیش روی نظام سلامت موجبات بهبود و ارتقای نظام بهداشت درمان و آموزش پزشکی را فراهم آوریم.
وی بابیان اینکه اگر می‌خواهیم به سلامتی مردم کمک کنیم باید این سلامتی پایدار باشد افزود: افزایش آگاهی و توانمندسازی مردم نخستین گام در توسعه سلامت است.
دکتر دارابی بیان کرد: ما برای اقدام در هر حوزه‌ای نیاز به نقشه راه داریم تا از موازی کاری و یا طولانی شدن فرآیند و بازده پایین جلوگیری کنیم، در حوزه سلامت نیز می‌توان با تشریح و تبیین مبانی این موضوعات موجبات تسریع فرآیندها را فراهم آورد.
نشست شورای کانون بسیج جامعه پزشکی جابر بن حیان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با حضور قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی و به صورت وب کنفرانس با رؤسای شبکه‌های بهداشت و درمان و بیمارستان‌ها در سالن ابن‌سینای این دانشگاه برگزار شد.

انتهای پیام/م.غ ۱۰۲۳

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید


کلمات کلیدی:
قائم.مقام     دانشگاه.علوم.پزشکی.بوشهر     دکتر.حسین.دارابی     بسیج.جامعه.پزشکی    

تاریخ بروز رسانی:   2 امرداد 1398

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >