نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر:
حوزه سلامت از ارکان مهم جامعه است/ زیرساخت‌های خدماتی مثل بیمارستان در استان بوشهر کم است

13 شهريور 1398
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: یکی از مهمترین ارکان یک جامعه و کشور حوزه بهداشت و درمان است.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر چهارشنبه در آئین افتتاح همراه سرای بیمار مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس اظهار داشت: زیرساخت‌های خدماتی مثل بیمارستان‌های خصوصی، دولتی، عمومی، تخصصی و فوق تخصصی در فضای استان کم است و تا رسیدن به استاندارد بیمارستانی و تخت موردنیاز در استان بوشهر فاصله‌داریم.
وی گفت: یکی از کارهایی که باید صورت بگیرد بحث توسعه بیمارستانی، درمانگاهی و سخت‌افزاری حوزه درمان و بهداشت و تجهیزات آن است که این کار به عنوان یک پیوست اجتماعی به همه ابلاغ شد، که هر بیمارستانی در بوشهر ساخته می‌شود باید همراه سرا داشته باشد.
آیت‌الله صفایی بوشهری بابیان اینکه زیبنده استان بوشهر نیست که همراه بیمار در خیابان بخوابد افزود: ۹۵ درصد از نفت و ۶۴ درصد از گاز ایران از استان بوشهر است و همچنین بخش عظیمی از کشاورزی درآمدزای ملی مثل نخیلات در استان بوشهر است.
امام جمعه بوشهر افزود: سهم استان بوشهر از همه مواهبی که به فضای ملی ارائه می‌کند کم است که باید به استان بوشهر در سطح ملی نگاه ویژه شود.
وی تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین ارکان یک جامعه و کشور حوزه بهداشت و درمان است و انسان‌محور پیشرفت و بزرگ‌ترین منبع ثروت جامعه است و بهداشت و درمان با انسان سروکار دارد.
آیت‌الله صفایی بوشهری افزود: اگر منبع ثروت کشور که همان انسان است دچار بحران بیماری شود دیگر توان حرکت جهت پیشرفت اجتماعی ندارد و به همین دلیل کار بهداشت و درمان کار مهم و استراتژیک است.
وی عنوان کرد: در حال حاضر حوزه سخت‌افزار و امکانات استان بوشهر خیلی مطلوب است و روند پیشرفت و توجه به استان بوشهر خیلی خوب دارد طراحی می‌شود.
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه بوشهر خاطرنشان کرد: استان بوشهر به عنوان الگوی توسعه دانش بنیان ایران انتخاب‌شده است، دانشگاه‌ها و شخصیت‌های استان بوشهر به عنوان یک استان دانش بنیان و فرهنگی با پیشینه بالای تاریخی پرشکوه در ایران می‌درخشد.

انتهای پیام/م.غ ۱۰۲۳

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
افتتاح     همراه‌سرای.بیمارستان     امام.جمعه     آیت‌الله.صفایی‌بوشهری     بیمارستان.خلیج.فارس        

تاریخ بروز رسانی:   14 شهريور 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >