تأمین رفاه و آسایش دوران سالمندی از محوری‌ترین وظایف دستگاه‌های اجرایی است

3 مهر 1398
معاون فنی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: تأمین رفاه و آسایش سالمندان جهت ایجاد محیط امن و آرام یکی از محوری‌ترین وظایف دستگاه‌های ذیربط است.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس حمید حبیبی نیا به مناسبت هفته سالمند که با شعار "فرصت‌های برابر برای تمام سنین" نام‌گذاری شده است، اظهار داشت: با خرد جمعی و همکاری دستگاه‌های اجرایی ذیربط و برنامه‌ریزی دقیق می‌توان حرمت و جایگاه سالمندان را حفظ کرد زیرا با توجه به افزایش روبه رشد جمعیت سالمند کشور، حمایت از اجرای برنامه‌های سالمندان و اجرایی شدن آن لازم بوده و باعث بهبود سلامت آن‌ها خواهد شد.
وی بر حل مسائل و مشکلات این قشر با استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود تأکید و تصریح کرد: آموزه‌های دین اسلام احترام به سالمندان و افراد کهن‌سال را یک امر ضروری دانسته و ما نیز باید این امر را جدی گرفته و زمینه‌های لازم را برای زندگی بهتر و حفظ موقعیت و جایگاه سالمندان فراهم کنیم.
این مقام مسئول بیان داشت: همه افراد بالای ۶۰ سال، سالمند محسوب شده و دستگاه‌های اجرایی باید پیگیر رفع مشکلات سالمندان باشند، همچنین شادی و سلامت سالمندان با تفریح آن‌ها مرتبط است و تأمین رفاه و آسایش آن‌ها جهت ایجاد محیط امن و آرام یکی از محوری‌ترین وظایف دستگاه‌های ذیربط است.
معاون فنی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر به تشریح نحوه ارائه خدمات در کلیه مراکز و خانه‌های بهداشت پرداخت و اظهار داشت: می‌توان با تأسیس خانه امید ویژه سالمندان، اختصاص کارگاه آموزشی - تفریحی سیار، بزرگداشت سالمندان در کلیه ادارات، در نظر گرفتن جایگاه اختصاصی سالمندی در اتوبوس‌های شهری، تشکیل اتاق فکر با حضور نیروهای متخصص در حوزه سالمندی به بهبود روش زندگی این قشر کمک نماییم.
مهندس حبیبی نیا اظهار داشت: با توجه به سیاست‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری و در راستای ارتقای سلامت سالمندان، کمیته راهبردی سلامت سالمندان شهرستان به مناسبت گرامیداشت هفته سالمند با حضور معاون بهداشتی، مسئول سلامت خانواده، کارشناس سالمندان و مسئولین ادارات و دستگاه‌های مرتبط، کانون‌های بازنشستگی و باهدف ایجاد هماهنگی درون بخشی و برون بخشی، ارتقاء خدمات سلامتی و رفاه سالمندان در شهرستان بوشهر برگزار شد.
انتهای پیام/ ا.س-۳۰۰۰
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
هفته.سالمند     معاون.فنی     مهندس.حمید.حبیبی‌نیا     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   3 مهر 1398

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >