وزیر بهداشت:
هیچ موردی از ابتلا به کرونا ویروس را در کشور نداشته‌ایم

23 بهمن 1398
وزیر بهداشت گفت: تا این لحظه هیچ موردی از ابتلا به کرونا ویروس جدید را در کشور نداشته‌ایم.

دکتر سعید نمکی در حاشیه افتتاح پروژه‌های حوزه سلامت استان بوشهر با تبریک دهه فجر اظهار داشت: ویروس کرونا یکی از ویروس‌هایی است که مردم مناطق جهان را دچار نگرانی کرده است که خوشبختانه با لطف خدا و همراهی همکاران ما در هیئت دولت و هوشمندی بالا مردم و همین طور مراقبت شبانه‌روزی همکاران ما در بهداشت و درمان در مبادی ورودی کشور و استان‌ها تا این لحظه هیچ‌گونه موردی از آلودگی با ویروس کرونا جدید را نداشته‌ایم.
وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی افزود: تعدادی از دانشجویان ایرانی که در شهر ووهان چین گرفتار بودند و مصیبتی برای ما و خانواده‌هایشان بود را به کشور بازگرداندیم و آن‌ها تحت قرنطینه و مراقبت‌های لازم هستند و تمام آزمایش‌های اولیه از این دانشجویان، حاکی از عدم آلودگی آن‌ها به کرونا ویروس جدید است و این آزمایش‌ها هر روز تکرار می‌شود تا بتوانیم در پایان ۱۴ روز، آن‌ها را صحیح و سالم به خانواده‌هایشان تحویل دهیم.
وی ادامه داد: نماینده سازمان جهانی بهداشت در بازدید از قرنطینه دانشجویان در ایران اقرار داشت که نظام بهداشتی جمهوری اسلامی ایران، نظام مقتدر و مسلطی است و به خوبی توانسته است این موضوع را جمع کند.
۹۷ درصد داروها در ایران تولید می‌شود
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: صنعت دارویی ما حداقل تا ۶ ماه آینده یک ثانیه هم تعطیلی نخواهد داشت و ما ۹۷ درصد داروها را در داخل کشور می‌سازیم و تولید خواهیم کرد.
دکتر نمکی در خصوص تحریم دارویی ایران گفت: آمریکایی‌ها قول داده بودند داروها و تجهیزات پزشکی را مشمول تحریم‌ها نخواهند کرد، اما بیشترین فشار را به ما آورده‌اند و اجازه ندادند که دارویی از سایر نقاط جهان وارد ایران شود.
وی افزود: تمهیداتی اندیشیده‌ایم که تمام داورهای موردنیاز و مواد اولیه کارخانه‌های داروسازی را وارد کرده‌ایم و به جرأت می‌گویم صنعت دارویی ما حداقل تا ۶ ماه آینده یک ثانیه هم تعطیلی نخواهد داشت و ما ۹۷ درصد داروها را در داخل کشور می‌سازیم و تولید خواهیم کرد.
وزیر بهداشت تأکید کرد: داروهای بیماران خاص و صعب‌العلاج از بازارهای مختلف دنیا علی‌رغم فشارهای آمریکا تأمین کرده‌ایم، البته هزینه ما بالا رفته است که این هزینه‌ها نیز سعی شده از جیب دولت پرداخت شود و به مردم فشاری وارد نکنیم و در حال حاضر وضعیت دارویی کشور مطلوب است و نگرانی نداریم.
وی به مشکلات بهداشتی و درمانی جنوب استان بوشهر اشاره کرد و گفت: در نشست با وزیران نفت و رفاه تفاهم‌نامه‌ای امضاشده و داریم پیگیری می‌کنیم که بیمارستان ۱۱۰ تخت خوابی عسلویه و امکانات دیر، کنگان و جم را طبق برنامه‌ریزی به‌گونه‌ای پیش رویم که در دو سال آینده هیچ مشکلی برای ارائه خدمات درمانی در منطقه جنوب استان بوشهر وجود نداشته باشد.
وزیر بهداشت با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در خصوص انتخابات نیز توصیه من به مردم این است بدانند صندوق رأی مهم‌ترین عامل در استقرار مردم‌سالاری دینی است و حتماً مشارکت فعالی در انتخابات داشته باشند.
انتهای پیام/م.غ ۱۰۲۳

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/DMVSnqaN4f3LE5jqIuGJrI


کلمات کلیدی:
کرونا     افتتاح     وزیر.بهداشت     دکتر.سعید.نمکی    

تاریخ بروز رسانی:   27 بهمن 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >