استاندار بوشهر:
مردم استان بوشهر را به عنوان مقصد سفر انتخاب نکنند / برای پذیرایی از مسافران و گردشگران آمادگی نداریم

17 اسفند 1398
استاندار بوشهر گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا برای پذیرایی از میهمانان، مسافران و گردشگران آمادگی نداریم و از مردم کشور می‌خواهیم سفید نشدن وضعیت بحران کرونا، به استان بوشهر سفر نکنند.

عبدالکریم گراوند در نشست ستاد استانی مبارزه با کرونا در بوشهر افزود: مردم بدانند استان بوشهر نیز همانند سایر استان‌های کشور ازجمله استان‌های شمالی با ویروس کرونا درگیر است و نباید این استان را به عنوان مقصد سفر انتخاب کنند.
وی تصریح کرد: استان بوشهر ازجمله استان‌های میهمان‌نواز کشور به شمار می‌رود اما در این شرایط، استان آمادگی پذیرایی از مهمانان را ندارد و تنها نسخه شفابخش برای پیشگیری از گسترش این ویروس نشستن در خانه است.
امروز نشستن در خانه خود حق‌الناس است و باید موردتوجه قرار گیرد
گراوند بیان کرد: بر اساس تأکید مسئولان بهداشتی تنها راه مقابله با ویروس کرونا رعایت نکات بهداشتی و پرهیز از حضور در تجمع‌ها است در همین ارتباط امروز نشستن در خانه خود حق‌الناس است و باید موردتوجه قرار گیرد.
استاندار بوشهر گفت: مدرسه‌ها، مراکز اقامتی ازجمله بوم گردی‌ها، مهمان‌سرای اداره‌ها، هتل‌ها، مهمان‌پذیرها، خانه‌های معلم و مبله حق پذیرش مهمانان را ندارند و هیچ کمپینی از سوی شهرداری برای پذیرش مسافران در استان راه‌اندازی نمی‌شود و از برپایی چادر در کنار ساحل نیز جلوگیری خواهد شد.
وی تأکید کرد: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان با هماهنگی دادستانی خانه‌های مبله بدون مجوز را شناسایی و در صورت تخلف و پذیرش مهمان پلمپ می‌شود.
استاندار بوشهر گفت: با توجه به شرایط هرگونه سهل‌انگاری و کوتاهی در انجام وظایف از سوی مدیران قابل‌قبول نیست و درجایی که لازم باشد برای اعمال قانون از ظرفیت دستگاه قضا استفاده کنند.
گراوند، بر انجام تب سنجی در ورودی استان، مقابله با برپایی چادرهای اقامتی و جلوگیری از دایر کردن عرضه اقلام موردنیاز عید نوروز تأکید کرد و گفت: بر این اساس دانشگاه علوم پزشکی هیچ مجوزی برای برپایی اماکن برای عرضه سبزه و سایر ملزومات شب عید را ندهد.
تعطیلی آرایشگاه‌های زنانه و بازار بوشهر
وی بابیان اینکه برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا آرایشگاه‌های زنانه و بازار بوشهر نیز برای مدت یک هفته تعطیل اعلام‌شده است گفت: ضمن تشکر از اصنافی که به صورت خودجوش اقدام به تعطیلی کردند، همکاری بازار بوشهر در این شرایط خاص برای قطع زنجیره انتقال بیماری ضروری است.
وی با تأکید بر اینکه همکاری اصناف و بازاریان برای تعطیلی بازار بیانگر این است که بیماری را باور داریم اضافه کرد: به ستاد ملی مقابله با کرونا، وزیران نفت و کشور پیشنهاد می‌دهیم تا پروازها به مقصد فرودگاه عسلویه و جم از مبدأ استان‌های درگیر با ویروس کرونا تا پایان سال لغو شود.
گراوند بیان کرد: همچنین شرایطی فراهم شود تا پایان اسفندماه جابه‌جایی نیرو در عسلویه انجام نشود و کسانی که به مرخصی رفتند تا پایان سال به محل کار مراجعه نکنند.
تغییر ساعت کاری ادارات استان بوشهر
استاندار بوشهر در مورد تغییر ساعت کاری ادارات استان بوشهر گفت: به خاطر نبود هماهنگی بین استان‌ها در زمینه ساعت کاری، ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم گرفت که ساعت اداری به حالت اول بازگردد.
وی بیان کرد: اما از سوی استان بوشهر یک پیشنهاد به ستاد ملی ارائه کردیم مبنی بر اینکه ساعت کاری ادارات در کل کشور از ۸ تا ۱۳ باشد که در این زمینه ستاد ملی مقابله با کرونا باید تصمیم‌گیری کند.
گراوند درباره مبادی ورودی و خروجی استان‌ها گفت: بر اساس دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا استان‌ها نباید در مورد ورودی و خروجی خود تصمیم‌گیری کنند زیرا در این صورت مشکل درست می‌شود.
استاندار بوشهر گفت: با توجه به نگرانی مردم و شیوع بالای ویروس کرونا در برخی استان‌ها، این مجوز داده شود که ورود و خروج استان‌ها به مدت دو هفته ممنوع شود.
وی از همراهی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه بوشهر برای جلوگیری از تجمع‌های مذهبی و اعلام تعطیلی نماز جمعه در این استان قدردانی کرد و گفت: ادارات استان هر کاری که زمینه دور کاری دارند را به ستاد مقابله با کرونا اعلام کنند تا کارمندان واجد شرایط از این ظرفیت استفاده کنند.
استاندار بوشهر بابیان اینکه انجام مأموریت کارکنان ادارات به جز جهاد کشاورزی آن هم فقط برای مقابله با هجوم ملخ‌ها ممنوع خواهد بود گفت: از هرگونه تولید مواد ضدعفونی بدون هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی جلوگیری شود.
گراوند بابیان اینکه رعایت اصول بهداشتی در تولید اقلام موردنیاز مردم ضروری است و واحدهای تولیدی برای تولید اقلام بهداشتی با دانشگاه علوم پزشکی هماهنگی کنند اضافه کرد: هر نانوایی در استان بوشهر که اصول بهداشتی و مورد تأکید دانشگاه علوم پزشکی را رعایت نکند سهمیه آرد آن قطع خواهد شد.
استاندار بوشهر خاطرنشان کرد: اداره کل بهزیستی استان بوشهر مکلف است مکانی برای متکدیان در شهرهای این استان در نظر بگیرد.

انتهای پیام/م.غ ۱۰۲۳

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/EfKOo4m3pz7EFTWUoqujNm


کلمات کلیدی:
نشست     ستاد.استانی     فرماندار     عبدالکریم.گراوند    

تاریخ بروز رسانی:   17 اسفند 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >