ساکنان روستای کره بند از نظرعلائم بیماری کرونا به صورت صد درصد غربالگری شدند

10 ارديبهشت 1399
رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: مرحله دوم غربالگری کووید 19 به صورت تلفنی برای صد درصد جمعیت روستای کره بند انجام شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر؛ مهندس حسن فخرایی بیان داشت: مهمترین اقدام وزارت بهداشت به منظور پیشگیری از انتشار و گسترش بیماری کرونا غربالگری جمعیت و شناسایی افراد علامت دار به صورت تلفنی بوده که به این منظور سامانه salamat.gov.ir و شماره تماس 4030 توسط معاونت بهداشت وزارت بهداشت و درمان طراحی شده است.
وی تصریح کرد: در مرحله دوم این غربالگری تصمیم گرفته شد با کمک 12تیم، مرکب از مراقبین سلامت مرکز خدمات جامع سلامت کره بند و کارشناسان ستاد مرکز بهداشت که برای آن‌ها نقش مراقب سلامت در سامانه سیب تعریف شده کل جمعیت روستای کره بند به طور ضربتی غربالگری تلفنی کووید19 شده ونتایج در سامانه یکپارچه بهداشت (سیب) ثبت شود.
مهندس فخرایی افزود: در تکمیل اقدام فوق، این مرکز اقدام به بررسی جوانب امر با همکاری شورای اسلامی ،حوزه بسیج، دهیار روستا و تعدادی از معتمدین، خیرین و افراد صاحب نظر به منظور نحوه اجرای فاصله گذاری اجتماعی نمود که به عنوان یکی از مهمترین اقدامات جهت جلوگیری از انتشار ویروس کرونا در بین جمعیت این روستا است.
رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: همچنین با محوریت مرکز بهداشت و دهیاری روستا ساماندهی جمع آوری کمک‌های خیرین و نهادهای مرتبط جهت جلوگیری از انجام فعالیت‌های موازی اقدام به‌عمل می‌آید.
وی بیان داشت: در راستای اجرای فاصله گذاری اجتماعی بازرسین بهداشت محیط ستاد مرکز بهداشت در چندین نوبت از مراکز تهیه وتوزیع مواد غذایی روستای کره بند بازدید و آموزش‌های لازم را در زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی به متصدیان ارائه کردند.
مهندس فخرایی از اهالی شریف روستای کره بند خواست که به کمپین در خانه بمانیم وفادار مانده و بدون دلیل از منزل خارج نشوند. همچنین در صورت ضرورت با رعایت فاصله اجتماعی و همچنین استفاده از ماسک از منزل خارج شوند تا بتوان با مدد الهی کرونا را شکست داد.
انتهای پیام/
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان


کلمات کلیدی:
کرونا.ویروس     مهندس.حسن.فخرایی     مرکز.بهداشت.بوشهر     روستای.کره‌بند        

تاریخ بروز رسانی:   10 ارديبهشت 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >