برگزاری کلاس‌های مجازی فرزند پروری ویژه والدین در دشتستان

31 تير 1399
کارشناس مسئول واحد سلامت روان شبکه بهداشت و درمان دشتستان از برگزاری کلاس‌های فرزند پروری و سلامت پایدار باهدف ارتقاء سطح آگاهی والدین در گروه‌های مجازی خبر داد.

امید کازرونیان در گفتگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و ایجاد محدودیت در تجمع افراد وعدم برگزاری کلاس‌های آموزشی، با همکاری بهورزان و مراقبین سلامت اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزشی با عنوان (فرزند پروری و سلامت پایدار) به‌صورت مجازی در گروه‌های ۱۲ تا ۱۵ نفره ویژه والدین نموده‌ایم و مجموعه‌ای از نکات آسان را به والدین و مراقبین ارائه دهیم تا به آن‌ها در مدیریت این وضعیت جدید و موقتی کمک کند.
کازرونیان افزود: کلاس آموزشی دوره‌های فرزند پروری پیش از شیوع کرونا در مراکز، مساجد و مدارس به‌صورت مستمر و فعال توسط کارشناسان سلامت روان شبکه برگزار می‌شد و مورد استقبال عموم قرارگرفته بود که متأسفانه پس از شیوع کرونا شرایط برگزاری فراهم نیست و تصمیم بر این شد این کلاس‌ها به‌صورت مجازی برگزار شود.
وی در تعریف فرزند پروری گفت: والدین موفق، فرزند پروری را کاری گروهی می‌دانند و در اِعمال تربيت، رفتار و واکنش‌ها، در ارتباط با فرزندان هماهنگ هستند، نه اينکه پرورش فرزندان فقط به عهده يک نفر باشد و ديگري نظاره‌گر، زيرا امري است زمان‌گیر و صرف انرژي زيادي می‌خواهد تا بتوان فرزند پروري خوبي داشت.
امید کازرونیان تصریح کرد: کارشناسان سلامت روان مراکز خدمات جامع سلامت، برنامه‌های آموزشی خود را در قالب پَروَنجاهای صوتی در گروه‌های مجازی ارائه می‌کنند و برای تسلط و فهم بیشتر والدین از فایل‌های آموزشی، تکالیفی توسط کارشناسان سلامت روان در این گروه‌ها به اشتراک گذاشته می‌شود و به سؤالات والدین در همین گروه‌ها پاسخ داده می‌شود.
کارشناس مسئول واحد سلامت روان ستاد شهرستان اظهار کرد: این کلاس‌ها ویژه والدین دارای کودک ۲ تا ۱۳ ساله هست و مطالبی در خصوص آموزش مدیریت رفتار کودکان، ارتباط مؤثر با کودک، قانون‌گذاری و روش‌های توجیه و تشویق کودک آموزش داده می‌شود.
امید کازرونیان خاطرنشان کرد: پس از اتمام دوره آموزشی فرزند پروری، کلاس‌های مجازی نوجوان سالم ویژه والدین ۱۳-۱۷ سال برگزار می‌گردد.

انتهای پیام/ س.غ- ۳۰۳۰

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان.دشتستان     امید.کازرونیان     کلاس.مجازی     فرزند.پروری    

تاریخ بروز رسانی:   31 تير 1399

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >