استاندار بوشهر:
ادارات و بانک‌هایی که دستورالعمل‌های بهداشتی رعایت نکنند، تعطیل می‌شوند/ آیین‌های سنتی عزاداری ماه محرم در بوشهر برگزار نمی‌شود/ گزارش تصویری

13 امرداد 1399
استاندار بوشهر با بیان اینکه ادارات و بانک‌هایی که دستورالعمل‌های بهداشتی رعایت نکنند، تعطیل می‌شوند گفت: با توجه به شرایط استان بوشهر در شیوع کرونا، برگزاری آیین‌های عزاداری ماه محرم به شیوه سنتی در بوشهر امکان‌پذیر نیست.

عبدالکریم گراوند در نشست ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر با گرامیداشت دهه امامت و ولایت و تبریک عید سعید غدیر خم بر توجه به رعایت پروتکل بهداشتی تأکید کرد و اظهار داشت: تدابیر لازم برای استفاده از ظرفیت صداوسیما و فضای مجازی برای برگزاری آیین‌های ماه محرم اندیشیده شود.
وی تصریح کرد: کارکنان ادارات که پروتکل‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت نکنند به هیئت تخلفات اداری معرفی شوند.
گراوند با بیان اینکه بی‌توجهی در رعایت پروتکل بهداشتی سبب افزایش فوتی‌های کرونایی شد، گفت: بیماری کرونا در استان بوشهر از اواخر خرداد ماه به سبب بی‌توجهی نسبت به دستورالعمل‌های بهداشتی اوج گرفت و سبب افزایش بیماران، بستری‌ها و فوتی‌ها شد.
وی، فوت 300 نفر به سبب بیماری کرونا در 1.5 ماه در استان بوشهر را مورداشاره قرار داد و تصریح کرد: متأسفانه در این مدت هر روز شاهد فوت بیماران کرونایی ناشی از بی‌توجهی نسبت به پروتکل بهداشتی و استفاده نکردن از ماسک بودیم.
استاندار بوشهر با بیان اینکه همه مردم باید در مقابله با ویروس کرونا و شکسته شدن زنجیره انتقال آن احساس مسئولیت کنند گفت: کسانی که در برابر ویروس کرونا بی‌توجه هستند و اصول لازم را مراعات نمی‌کنند باید با آنان برخورد شود چراکه این افراد خسارت جبران‌ناپذیری به جامعه وارد می‌کنند.
گراوند احساس مسئولیت مردم در مقابل یکدیگر را امری مهم و ضروری دانست و تأکید کرد: در یک زمان 45 روزه در بی‌توجهی نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، عزیزان زیادی جان باختند و مرگ 300 نفر در این مدت، جامعه را عزادار کرد.
وی، با تأکید بر تشدید نظارت و بازرسی در مکان‌های مختلف برای مقابله با کرونا افزود: همه آحاد جامعه باید نسبت به دستورالعمل بهداشتی احساس مسئولیت کنند و اصناف و اماکنی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند ضمن برخورد قاطع، مکان‌های آن‌ها پلمپ می‌شوند.
استاندار بوشهر با بیان اینکه افزایش مرگ بیماران کرونایی در 1.5 ماه گذشته در استان بوشهر را ناشی از عدم رعایت پروتکل بهداشتی و استفاده نکردن از ماسک دانست و گفت: همه آحاد جامعه باید نسبت به رعایت دستورالعمل بهداشتی احساس مسئولیت کنند تا شاهد از دست رفتن عزیزان نباشیم.
گراوند وضعیت رعایت پروتکل بهداشتی را مورداشاره قرار داد و تأکید کرد: باید میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی آحاد جامعه به 90 درصد افزایش یابد تا تهدیدی برای سلامتی مردم نباشد.
وی رعایت نکردن پروتکل بهداشتی را تهدیدی برای سلامت مردم دانست و تصریح کرد: افرادی که فاصله‌گذاری اجتماعی، موارد بهداشتی و استفاده از ماسک رعایت نمی‌کنند و سلامت دیگران را مورد تهدید قرار می‌دهند از بین بردن حق‌الناس است.
استاندار بوشهر از تعطیلی ادارات و بانک‌هایی که رعایت مطلوب در برابر کرونا نمی‌کنند خبر داد و خاطرنشان کرد: استفاده از وسایل مشترک در بانک‌ها سبب شیوع کرونا می‌شود که باید به این مهم توجه ویژه و این وسایل جمع‌آوری شود.

انتهای پیام/ م.غ ۱۰۲۳

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان


کلمات کلیدی:
نشست     استاندار     عبدالکریم.گراوند        

تاریخ بروز رسانی:   13 امرداد 1399

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >