فرماندار شهرستان گناوه:
فرهنگ‌سازی، آگاه‌سازی، اقناع مردم در کاهش آمار کرونا تأثیر دارد

6 آبان 1399
فرماندار گناوه گفت: برای کاهش آمار مبتلایان به کرونا در شهرستان باید به سمت فرهنگ‌سازی، آگاه‌سازی و قانع کردن مردم به استفاده دائمی از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی تعیین‌شده توسط وزارت بهداشت برویم.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان گناوه، غلامرضا مهرجو در نشست ستاد شهرستانی پیشگیری و کنترل کرونا اظهار داشت: درصد متوفیان کرونا در شهرستان گناوه نشان از چرخش این بیماری در جامعه و به خصوص در اجتماع‌های خانوادگی دارد.
وی بابیان اینکه با شروع موج سوم کرونا باید مکان‌ها و اجتماعاتی که احتمال انتقال بیماری را افزایش می‌دهند تعطیل شوند افزود: در این راستا کلیه کافه‌های سطح شهر باید مجوز فعالیت داشته باشند، عرضه قلیان اکیداً ممنوع است و در صورت عرضه باید مکان عرضه سریعاً پلمپ شود.
مهرجو تأکید کرد: کنترل و کاهش کرونا تنها در صورتی امکان‌پذیر است که مردم در اجرای پروتکل‌های بهداشتی پیشگام باشند و بدون همراهی آنها این مهم امکان‌پذیر نیست، بنابراین کمیته اطلاع‌رسانی ستاد کرونا شهرستان در راستای آگاه‌سازی و اقناع مردم اقدام کند و در این راستا رسانه‌ها و مسئولین فرهنگی شهر یاری‌رسان آنها باشند.
فرماندار گناوه بیان داشت: ویروس در سطح شهر در حال چرخش است و تنها با رعایت کردن درصد ابتلا کاهش می‌یابد، لذا کلیه دستگاه‌های اجرای خصوصی و دولتی از ارائه خدمات به افرادی که ماسک نمی‌زنند اجتناب کنند.
وی اضافه کرد: اتحادیه صنف‌ها با فعالیت در فضای مجازی صنف خود را به رعایت پروتکل‌های بهداشتی (استفاده از ماسک، شستشوی مرتب دست‌ها و در دسترس بودن مواد گندزدا در محل کسب) تشویق کنند.
مهرجو اظهار داشت: با توجه به اینکه در آستانه میلاد پیامبر رحمت و مهربانی هستیم از شهروندان گناوه‌ای خواستاریم از تجمع افراد خودداری کنند.
وی بیان داشت: باید از ظرفیت مساجد، نیروهای داوطلب هلال‌احمر و سمن‌ها برای نظارت بر رعایت پروتکل‌ها در سطح شهر استفاده کرد.
مهرجو اظهار داشت: مصوبات قبلی ستاد پیشگیری از کرونا در خصوص مراسمات تدفین پابرجاست و اعلامیه فوتی نباید دارای تاریخ و زمان برگزاری مراسم باشد، در صورت رعایت نکردن این مورد از صدور مجوز دفن خودداری می‌شود.
کلیه دستگاه‌های اجرای شهرستان برای کنترل کرونا یاری‌رسان کادر بهداشت و درمان باشند
رئیس شبکه بهداشت و درمان گناوه نیز گفت: با توجه به اینکه در پیک سوم شیوع کرونا هستیم از کلیه دستگاه‌ها و ارگان‌ها خواستاریم برای کنترل کرونا یاری‌رسان ما باشند.
محمد بازیاری اظهار داشت: همبستگی و همکاری خوب بین دستگاه‌های اجرایی در شهرستان در روزهای ابتدایی شیوع کرونا نتایج خوبی به همراه داشت.
رئیس شبکه بهداشت و درمان گناوه تصریح کرد: تاکنون حدوداً ۸۰ فوتی ناشی از ابتلا به کرونا در شهرستان داشته‌ایم، با این وجود مراسمات تشییع کماکان با جمعیت بالا برگزار می‌شود.
وی افزود: ازآنجایی‌که مراسم ختم دیگر در مساجد برگزار نمی‌شود، مردم در خانه‌های خود که فضای کوچک‌تری است مراسم برپا می‌کنند و این خود عامل انتشار بیماری است. برگزاری چندین مراسم ختم و چهلم و سالگرد به‌طور هم‌زمان باعث ازدیاد جمعیت و انتقال بیماری می‌شود.
بازیاری اظهار داشت: اگرچه شهرستان گناوه هم‌اکنون در وضعیت بحرانی نیست اما در وضعیت هشدار قرار دارد و هرگونه سهل‌انگاری و عدم رعایت، مسافرت و جابجایی به کلان‌شهرهایی که در وضعیت قرمز هستند منجر به ورود شهرستان به وضعیت بحرانی و قرمز می‌شود.
وی با اشاره به بازدید میدانی بازرسان بهداشت محیط در سطح شهرستان اظهار داشت: بازدید میدانی حاکی از این است که اصناف حدود ۶۰ درصد و ادارات حدود ۹۸ درصد از ماسک استفاده می‌کنند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان گناوه اظهار داشت: با توجه به اینکه نانوایی‌ها و دفاتر پیشخوان از مکان‌هایی هستند که عموم مردم به آنها مراجعه می‌کنند نیاز هست پروتکل‌های بهداشتی با دقت و وسواس بیشتری توسط متصدیان رعایت شود.

انتهای پیام/ ک.آ- ۳۰۸۰

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان


کلمات کلیدی:
نشست     ستاد.کرونا     غلامرضا.مهرجو     محمد.بازیاری     شهرستان.گناوه        

تاریخ بروز رسانی:   6 آبان 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >