رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
بیش از ۱۶۰۰ گشت مشترک از اجرای محدودیت‌های جدید کرونا در دشتستان انجام‌گرفته است/ ۳۰ واحد صنفی پلمب شد

9 آذر 1399
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: از اولین روز اجرایی شدن محدودیت‌های ستاد کنترل کرونا تاکنون در حدود هزار و 664 بازدید مشترک توسط بازرسان بهداشتی و نمایندگان ادارات مختلف در سطح شهرستان دشتستان انجام‌گرفته است.

ماریا خویش دوست در مصاحبه با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان افزود: با شروع محدودیت‌های کرونایی از اول آذرماه، طبق برنامه‌ریزی ستاد کرونای شهرستان، در هفته اول اجرای طرح، ۱۵۸ اکیپ بازرسی مشتمل بر ۴۷۷ بازرس از بازرسان بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و ادارات مرتبط از بانک‌ها، ادارات، دفاتر پیشخوان، آموزشگاه‌ها و کلیه صنوف و اماکن عمومی سطح شهر برازجان و سایر بخش‌های شهرستان بازدید به عمل آوردند.
وی تصریح کرد: در این بازدیدها که باهدف بررسی رعایت پروتکل‌های بهداشتی در گروه شغلی ۱ و ۲ صورت پذیرفت، بیش از ۵۵۰ بازدید در قالب گشت مشترک و بیش از ۶۶۰ بازدید نیز از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن عمومی و کارگاه‌های صنعتی انجام‌گرفته است.
خویش دوست بیان کرد: در همین مدت ۳۰ واحد صنفی مختلف که شامل باغ شهری، تالار پذیرایی، سوپرمارکت، فروشگاه زنجیره‌ای، عطاری، صنف‌های بازار روز (تره‌بار) و آرایشگاه بوده‌اند، به علت عدم رعایت قوانین و پروتکل‌های ابلاغی با همکاری نماینده دادستان و نیروی انتظامی، پلمب شدند.
وی بیان کرد: در این مدت ۱۵۳ اخطاریه برای صنوف مختلف صادر و ۱۵۳ اخطاریه برای صنوف مختلف صادر و ۵ واحد صنفی متخلف نیز به اداره تعزیرات معرفی‌شده است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان با اعلام این موضوع تصریح کرد: بازرسی و نظارت‌ها به صورت جدی و با قوت تمام تا پایان طرح در شهر برازجان و تمامی بخش‌های شهرستان ادامه خواهد یافت و شهروندان گرامی و صاحبان صنوف و مشاغل با همکاری کامل با بازرسین ستاد کرونای شهرستان می‌توانند در شکست این بیماری کادر بهداشت و درمان را یاری نمایند.
خویشدوست با اشاره به قرار داشتن شهرستان در وضعیت نارنجی و نیاز به همراهی تک‌تک افراد، از مردم خواستند با پرهیز از شرکت در دورهمی ها و تجمعات مجالس شادی و عزا، در شکست کامل این بیماری ستاد کرونا را حمایت نمایند و در روزهای خوب دوره پسا کرونا، جشن پیروزی را به نظاره بنشینند.
انتهای پیام / س.غ ۳۰۳۰
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان.دشتستان     گزارش.عملکرد     هفته.اول.آذر    

تاریخ بروز رسانی:   9 آذر 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >