مشاور رییس دانشگاه در امور اجرایی:
طرح شهید «حاج قاسم سلیمانی» مدیریت و کنترل کووید19 به شیوه محله و خانواده محور است

18 آذر 1399
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر، مشاور رییس دانشگاه در امور اجرایی، با توجه به اهمیت طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» در پیشگیری و کنترل بیماری کووید۱۹، بر نظارت ویژه تیم های اجرایی دانشگاه و دستگاه های مرتبط بر این طرح تاکید کرد.

دکتر امیرحسین دارابی در جلسه هماهنگی تشکیل تیم پزشکی مراقبت از بیماران در منزل، هدف از نظارت ویژه بر طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» را اجرای مطلوب این طرح خواند و گفت: با اجرای صحیح طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» در استان، شاهد آثار ارزشمند این طرح ملی خواهیم بود.  
وی اظهار داشت: در اجرای این طرح به منظور مدیریت و کنترل اپیدمی کووید-19 از شیوه محله و خانواده محور، مبتنی بر برنامه هر خانه یک پایگاه سلامت استفاده می‌شود.
دکتر دارابی افزود: ما در این گام به همت وزارت بهداشت، بسیج جامعه پزشکی و همکاری سایر دستگاه‌ها بحث بیماریابی، جدا سازی و آموزش مبتلایان به کرونا را با هدف کاهش مبتلایان، کاهش بیماران و کاهش تلفات ناشی از ابتلا به کرونا در دست داریم.
وی گفت: در طرح شهید سلیمانی، تصمیم داریم بیماریابی کنیم. ما به محله‌ها می‌رویم و هرخانه را به یک پایگاه سلامت تبدیل می‌کنیم.
مشاور رییس دانشگاه در امور اجرایی افزود: افراد درگیر در این طرح با استقرار در محلات، پایگاه‌ های بسیج و مساجد، طبق فرم‌های مراکز بهداشت و درمان به در  منازل مراجعه کرده و اطلاعات لازم را ثبت می‌کنند که این اقدام در سرعت بخشیدن به بیماریابی بسیار موثر است.
در این جلسه معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه، معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه، مسئول بسیج جامعه پزشکی و مشاور رسانه‌ای و مطبوعاتی رییس دانشگاه نیز در خصوص اقداماتی که در این طرح صورت می‌گیرد، مطالبی را بیان کردند.

انتهای پیام/س.م - 1021
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
طرح.شهید.سلیمانی     جلسه.هماهنگی     دکتر.امیرحسین.دارابی    

تاریخ بروز رسانی:   18 آذر 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >