سرپرست شبکه بهداشت و درمان گناوه:
دغدغه اصلی ما در دورهمی شب یلدا، سلامتی سالمندان و بیماران خاص است

29 آذر 1399
سرپرست شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: از دغدغه‌های اصلی مجموعه بهداشت و درمان در شب یلدا، حضور دوستان، آشنایان و بستگان در جمع افراد سالمند فامیل، افراد دارای بیماری زمینه‌ای و خاص است که می‌تواند سلامت آنها را به خطر اندازد.

عصمت حیدری در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه اظهار داشت: افراد دارای بیماری زمینه‌ای، بیماران خاص و سالمندان از آسیب‌پذیرترین گروه‌های در معرض خطری هستند که در شرایط اپیدمی کووید-۱۹ نباید در دورهمی‌ها حضور داشته باشند و این از دغدغه‌های اصلی مجموعه ما در این زمان کوتاه، مانده تا شب یلدا است.
وی افزود: انتظار دارم شهروندان محترمی که در خانواده خود فرد سالمند، دارای بیماری زمینه‌ای یا بیماری خاص دارند، جهت حفظ سلامت خود و خانواده‌شان به ما اعتماد کنند و به توصیه‌هایمان عمل کنند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه تأکید کرد: امیدوارم با موج جدیدی از آموزش و اطلاع‌رسانی که متناسب با شرایط بحرانی همه‌گیری کرونا، در سراسر کشور شکل‌گرفته است، همه به این نتیجه رسیده باشیم که حضور در جمع بیماران خاص و سالمندان به شکل دورهمی، مانند سال‌های قبل، از رفتاری‌های پرخطری است که می‌تواند تهدیدی جدی برای سلامت خود و به خصوص اعضای در معرض خطر خانواده امان باشد.
حیدری خاطرنشان کرد: توصیه اصلی ما بزرگداشت آئین و رسوم شب یلدا در سال جاری با برپایی یک محفل یلدایی کوچک در جمع خانواده، همراه با برقراری ارتباط با بستگان، دوستان، فامیل و آشنایان از طریق نرم‌افزارهای فضای مجازی یا به عبارتی برپایی محفل دورهمی شب یلدا به صورت مجازی است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان گناوه توصیه کرد: در دورهمی های کوچک خانوادگی هم سعی کنید پروتکل‌های بهداشتی مانند شستشوی مرتب دست‌ها و استفاده از ماسک را رعایت کنید.
وی اضافه کرد: اگر شرایط آب و هوایی مناسب بود میهمانی کوچک خود را در فضای باز برگزار کنید و اگر هرگونه علائم شبیه سرماخوردگی داشتید در جمع خانوادگی خود هم شرکت نکنید.
انتهای پیام/ ک.آ- ۳۰۸۰
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
شب.یلدا     دغدغه     سالمندان     بیماران.خاص     شبکه.بهداشت.درمان.شهرستان.گناوه     عصمت.حیدری    

تاریخ بروز رسانی:   29 آذر 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >