رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه:
انسان سالم محور ترقی و پیشرفت جامعه است/ ارتقاء سواد سلامت، پایه و اساس سلامتی است

8 دی 1399
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: انسان سالم محور ترقی و پیشرفت جامعه است.

جاسم زارعی در نشست هم‌اندیشی و جلب مشارکت عمومی با روسای شورای اسلامی بخش مرکزی و دهیاران روستاهای تابعه اظهار داشت: ارتقاء سواد سلامت پایه و اساس اجرای صحیح و موفق طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در راستای کنترل و مدیریت اپیدمی کووید ۱۹ مبتنی بر برنامه هر خانه یک پایگاه سلامت است.
وی ضمن ابراز نگرانی از پنهان‌کاری بیماری توسط برخی از افراد، عادی انگاری و دورهمی های خانوادگی و دوستانه اضافه کرد: با گذشت حدود ۱۱ ماه از شیوع کووید ۱۹ در کشور این ویروس کماکان قربانی می‌گیرد و رعایت نکات پیشگیرانه و ارتقاء سواد سلامت در پیشگیری از شیوع این ویروس اساس کار است.
زارعی اظهار داشت: طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با محوریت مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹ مبتنی بر برنامه هر خانه یک پایگاه سلامت به شیوه محله و خانواده محور فرصت مغتنمی برای بیماریابی فعال، شناسایی افراد مبتلا، افزایش آگاهی خانواده‌ها و قرنطینه هوشمند است.
وی تأکید کرد: تعامل و تعاون نخبگان، مسئولین محلی و منتخبین مردم از جمله اعضای شوراها، ائمه جمعه و جماعات در راستای افزایش و تقید عموم به اجرای موارد آموزش داده‌شده، توصیه تیم‌های مراقبتی و نظارتی و اجازه دادن به تیم رهگیری جهت مراجعه درب منزل و انجام آزمایش سریع و رایگان، یکی از نکات کلیدی در کنترل و مدیریت این بیماری تا رسیدن به واکسن مناسب است.
این مقام مسئول ضمن بیان اهمیت پاسخگویی کلیه شهروندان به تماس‌هایی که از طریق شماره ۴۰۳۰ انجام می‌شود به کاهش تجمعات در اماکن خرید و دیگر اماکن عمومی و دورهمی های خانوادگی و دوستانه توصیه کرد و یادآور شد: عدم تهویه مناسب ناشی از سرما در فصل زمستان و گرمای تابستان باعث افزایش مبتلایان و به دنبال آن بستری‌ها و فوتی‌ها خواهد شد.
زارعی ادامه داد: اگر مردم همانند آذرماه سال جاری و حتی بیشتر از آن نکات بهداشتی را رعایت کنند ان‌شاءالله شاهد د داغدار شدن هیچ خانواده‌ای نخواهیم بود.
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه، جلسه هم‌اندیشی و بررسی مشکلات روستاهای تابعه مرکز خدمات جامع سلامت اخند در راستای ارتقاء سواد سلامت و طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور رئیس شبکه بهداشت و درمان، رئیس شورای اسلامی بخش و روستاهای بخش مرکزی عسلویه و دهیاران مربوطه در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه برگزار شد.
انتهای پیام/م.ک- ۳۰۹۰

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
نشست.هم‌اندیشی     جاسم.زارعی     شبکه.بهداشت.درمان.شهرستان.عسلویه        

تاریخ بروز رسانی:   9 دی 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >