رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
در دهه مبارک فجر ۵ پروژه بهداشتی و درمانی افتتاح و کلنگ زنی خواهد شد

8 بهمن 1399
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: در دهه مبارک فجر ۵ پروژه بهداشتی و درمانی در سطح شهرستان افتتاح و کلنگ زنی خواهد شد.

ماریا خویش دوست در گفتگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان افزود: احداث و افزایش تخت بستری و همچنین استقرار تجهیزات در بخش اعصاب و روان شهرستان یکی از پروژه‌های عمرانی مهم ما در سال جاری بوده که  امیدواریم با افتتاح و توسعه این بخش نیاز درمانی در این خصوص مرتفع و خدمات‌دهی  به بیماران اعصاب و روان در فضای فیزیکی مطلوب‌تری انجام و مانع از ارجاع بیماران به سطح استان شویم.
وی بیان کرد: عدالت در سلامت یکی اهداف مهم ما در مناطق کم برخوردار بوده در همین راستا ساختمان جدید خانه بهداشت فاریاب از توابع بخش بوشکان با زیربنای ۸۵ مترمربع و اعتبار 3 میلیارد و پانصد میلیون ریال در ایام مبارک فجر افتتاح و به بهره‌برداری رسیده و از بهمن‌ماه خدمات‌دهی در فضای جدید به مردم روستای فاریاب ارائه خواهد شد.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان تصریح کرد: با توجه به جمعیت و موقعیت جغرافیایی شهر آبپخش نیاز به مرکز بهداشتی و درمانی جدید بسیار محسوس بود و با تلاش مسئولین دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و مسئولین شهرستان دشتستان، عملیات اجرایی ساختمان جدید مرکز خدمات جامع سلامت آبپخش در زمینی به مساحت ۱۱۵۰ مترمربع و با جذب اعتبارات استانی در سه‌طبقه که شامل بخش‌های بهداشتی، درمانی و پانسیون پزشکان است در این ایام آغاز می‌شود.
خویش دوست همچنین بیان کرد: بیمارستان محلی شهر شبانکاره با زیربنای ۱۳۰۰ مترمربع که توسط بنیاد علوی احداث‌شده و دانشگاه علوم پزشکی بوشهر آن را تجهیز کرده است دارای ۹ تخت بستری، اتاق عمل سرپایی، ۶ مطب ، ۳ بخش بستری کودکان، مادران و آقایان، زایشگاه، دندانپزشکی، داروخانه و آزمایشگاه بوده که در دهه مبار فجر به بهره‌برداری و به مردم شریف شبانکاره خدمات درمانی ارائه خواهد کرد.
وی همچنین گفت: کلینیک تخصصی ویژه شهر برازجان در زمینی به مساحت ۲۲۰۰ مترمربع و دوطبقه و یک زیرزمین که ساختمان جدید مرکز خدمات جامع سلامت امام سجاد نیز از ساختمان‌های این پروژه بوده است.
خویش دوست اظهار کرد: در حال حاضر در شهرستان۴ پروژه بهداشتی و درمانی در حال احداث بوده ( بیمارستان  ۱۷ شهریور، مرکز خدمات جامع سلامت کلمه، پانسیون ۱۶ واحدی بیمارستان شهید گنجی، پانسیون پزشکان مرکز بوشکان)  که از ۲۵ درصد تا ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌اند و امیدواریم با جذب اعتبارات جدید، پروژه‌هایی که پیشرفت فیزیکی بالایی دارند به اتمام و بهره‌برداری برسند.
 
انتهای پیام/س.غ- ۳۰۳۰
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
افتتاح     کلنگ.زنی     ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   8 بهمن 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >