در دومین روز از دهه مبارک فجر انجام گرفت؛
خانه بهداشت فاریاب از توابع بخش بوشکان افتتاح شد

14 بهمن 1399
در دومین روز از دهه مبارک فجر، خانه بهداشت روستای فاریاب از توابع بخش بوشکان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان، فرماندار دشتستان در مراسم افتتاح خانه بهداشت فاریاب گفت: یکی از رویکردهای اصلی دولت تدبیر و امید در حوزه سلامت، تقویت زیرساخت‌های بهداشتی در مناطق کم برخوردار است و این مهم به خوبی در این سال‌ها رقم خورده است.
فتح اله نوروزی گفت: در سال‌های اخیر پروژه‌های بهداشتی و درمانی بسیار خوبی در بخش بوشکان انجام‌گرفته است که می‌توان به نوسازی خانه‌های بهداشت فاریاب، خون، طلحه و همچنین احداث ساختمان جدید مرکز خدمات جامع سلامت شهر کلمه، بهسازی و احداث پانسیون پزشک و دندان‌پزشک مرکز بوشکان و همچنین بهسازی فضای فیزیکی مرکز خدمات جامع سلامت بوشکان اشاره کرد.
نوروزی افزود: نقش بی‌بدیل دست‌اندرکاران خدمات بهداشتی در روستاها و شهرها برای آحاد مردم و خانواده‌ها در تحقق این شاخص‌ها بر هیچ‌کس پوشیده نیست.
وی گفت: در دهه مبارک فجر، ۶ پروژه بسیار مهم در حوزه سلامت با اعتبار بالغ بر ۴۶ میلیارد تومان افتتاح و یا عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود.
فرماندار دشتستان تصریح کرد: بیماری کرونا به ما نشان داد که تقویت زیرساخت‌های حوزه سلامت تأثیر بسزایی بر کیفیت زندگی مردم خواهد داشت و محافظت بیشتری ایجاد می‌کند.
فتح اله نوروزی ضمن تقدیر از تلاش‌های رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان از بخشداری، دهیاری و تمام کسانی که در راه‌اندازی این پروژه همراهی و همکاری نموده اند تشکر قدردانی کرد.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان نیز گفت: خانه بهداشت روستای فاریاب با اعتبار بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان در فضایی به مساحت ۸۵ مترمربع احداث و تجهیز شده است.
ماریا خویشدوست افزود: از بهمن‌ماه سال گذشته تاکنون دو ساختمان خانه بهداشت خون و فاریاب در بخش بوشکان نوسازی شده است و خدمات بهداشتی و درمانی در فضای فیزیکی مطلوب با تجهیزات بهتر به مردم شریف این دیار ارائه می‌شود.
وی تصریح کرد: شهرستان دشتستان دارای ۶۲ خانه بهداشت فعال است که بیش از ۹۵ درصد از خانه‌های بهداشت میانگین طول عمر کمتر از ۱۵ سال هستند و در دو دوره دولت تدبیر و امید بیش از یک‌پنجم از خانه‌های بهداشت شهرستان احداث و افتتاح‌شده‌اند.
خویشدوست افزود: روستای فاریاب از توابع بخش بوشکان شهرستان دشتستان دارای جمعیت ۲۵۰۰ نفر که با یک بهورز مرد و ۲ بهورز زن به تمامی ره‌های سنی مختلف خدمات و مراقبت‌های بهداشتی را ارائه می‌کنند.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: مردم این روستا تحت پوشش برنامه پزشک خانواده می‌باشند و هفته‌ای دوبار توسط پزشک مرکز خدمات جامع سلامت کلمه ویزیت می‌شوند.

انتهای خبر: س.غ /۳۰۳۰
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
افتتاحیه     فرماندار     فتح‌الله.نوروزی     ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   14 بهمن 1399

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >