فرماندار شهرستان دشتستان:
برای جلوگیری از عادی انگاری بیماری کرونا به همکاری مردم نیاز داریم

10 اسفند 1399
فرماندار شهرستان دشتستان گفت: در راستای جلوگیری از عادی انگاری و ساده‌انگاری بیماری کرونا به همکاری جدی مردم نیازمندیم.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، فتح اله نوروزی در نشست ستاد مقابله با کرونای شهرستان دشتستان افزود: هم‌اکنون شهرستان دشتستان در وضعیت مناسبی قرار دارد ولی برای اینکه گرفتار ویروس کرونای انگلیسی نشویم، نباید با غفلت و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی (استفاده از ماسک و فاصله اجتماعی و بهداشت فردی) جامعه را به سمت شرایطی پیش ببریم که دچار بحران شویم.
نوروزی بیان کرد: با توجه به اینکه در استان‌های همجوار ما ویروس کرونای انگلیسی در بیماران مشاهده و به ما نزدیک شده است، ما باید آن را به عنوان یک مطلب جدی در راستای مقابله با ویروس منحوس کرونا جدی بگیریم و همه نهادها و ادارات با تمام ظرفیت‌ها و امکاناتی که دارند به صورت یک تیم در کنار هم باید قرار گیرند تا به نتیجه مطلوبی که همان پیشگیری از شیوع مجدد این بیماری در شهرستان است، دست پیدا کنیم.
وی همچنین از مسئول اتاق اصناف خواست در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بازارها و پاساژها، نظارت‌های خود را با همکاری اداره تعزیرات و صمت به صورت جدی‌تر و مستمر ادامه دهند و افزود: استفاده از ماسک و حفظ فاصله فیزیکی در کسبه بازار ضروری است و بخشداران با استفاده از امکانات، نظارت و بازدیدهای خود را در راستای مقابله با ویروس کرونا در بازار و کسبه تشدید نمایند.
فرماندار دشتستان ضمن خدا قوت به کادر بهداشت و درمان شهرستان گفت: در طول یک سال گذشته نیروهای بخش بهداشت و درمان به صورت طاقت‌فرسایی تمام تلاش خود را برای کنترل بیماری و همچنین درمان مبتلایان به کار برده‌اند و ما باید قدردان تلاش‌های این عزیزان باشیم و با برنامه‌ریزی‌ها و خط‌مشی‌های خود از برگزاری هرگونه تجمعاتی (دورهمی ها و مراسم خاک‌سپاری) که می‌تواند در شیوع و روند صعودی این بیماری تأثیرگذار باشد، پیشگیری نماییم.
نوروزی تأکید کرد: تمام مراکز درمانی شهرستان باید آمادگی کامل برای مقابله با ویروس کرونای انگلیسی را داشته باشند و با توجه به امکانات و ظرفیت‌های خود برنامه‌ریزی جامعی انجام دهند.
وی تصریح کرد: در اسرع وقت باید یک کمیته بحران با حضور شبکه بهداشت و درمان، بیمارستان شهی گنجی، بیمارستان مهر، نیروی انتظامی و آموزش و پرورش تشکیل شود و در این کمیته از ظرفیت‌های دستگاه‌های اجرایی برای مقابله با این ویروس استفاده شود.
نوروزی بیان کرد: برنامه‌ریزی برای فعالیت تیم‌های گشت‌های مشترک توسط معاونت برنامه‌ریزی فرمانداری با محوریت اتاق اصناف، اداره صمت و تعزیرات با همراهی و همکاری سایر ادارات به صورت بسیار جدی تا پایان اسفندماه انجام شود و ظرفیت‌های خود را در اختیار شبکه بهداشت و درمان قرار دهند و در سایر بخش‌های شهرستان نیز، بخشداران باید از ظرفیت‌ها بسیج جهت گشت‌های مشترک استفاده نمایند.
وی گفت: بازدیدهای میدانی بازرسان شبکه بهداشت و درمان دشتستان نشان از کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح جامعه به خصوص در نانوایی‌ها و بازار روز می‌دهد و همچنین به لحاظ حساسیت مکانی اداره پست و دفاتر پیشخوان دولت، لزوم تشدید نظارت‌ها توسط بازرسی‌های مشترک در این صنف‌ها و ادارات الزامی است.
فرماندار دشتستان از نیروی انتظامی خواست که نظارت خود را در ایستگاه شهید صلاحی و سایر ورودهای شهرستان تشدید نماید و افزود: قوانین منع تردد از ساعت ۲۱ الی ۳ بامداد به مانند ماه‌های گذشته اجرا شود.
نوروزی از عدم برگزاری مراسم اعتکاف در شهرستان دشتستان خبر داد و تصریح کرد: هرگونه برنامه یا مراسمات فرهنگی، اجتماعی در سطح شهرستان بدون هماهنگی با ستاد مقابله با کرونا ممنوع است.
وی تأکید کرد: یکی از نقاط قوت ما از شیوع این بیماری، بیماریابی فعال بوده است و با توجه به اجرایی شدن طرح شهید سلیمانی و رهگیری اطرافیان فرد مبتلا، باید تمامی دستگاه‌های اجرایی شهرستان به شبکه بهداشت و درمان در این مورد به خصوص و حساس همکاری نمایند.
فرماندار دشتستان گفت: اگر نهادها و مردم پروتکل‌های بهداشتی را به خوبی رعایت نکنند و ویروس کرونای انگلیسی وارد شهرستان شود؛ قطع زنجیره انتقال کار آسانی نیست و تمام زحمات کادر بهداشت و درمان شهرستان در این مدت هدر خواهد رفت.

انتهای خبر: س.غ /۳۰۳۰
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
نشست     ستاد.کرونا     فرماندار     فتح‌اله.نوروزی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   10 اسفند 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >