فرماندار شهرستان دیّر مطرح کرد:
اختصاص یک میلیارد تومان اعتبار برای ساخت خانه بهداشت و پایگاه اورژانس در شهرستان دیّر

17 خرداد 1400
فرماندار شهرستان دیّر از اختصاص یک میلیارد تومان اعتبار به منظور ساخت خانه بهداشت و پایگاه اورژانس ۱۱۵ در این شهرستان خبر داد.

کریم علی‌حسنی در بازدید از مراکز، پایگاه‌های اورژانس و خانه‌های بهداشت شهرستان دیّر اظهار کرد: اعتبار اولیه به مبلغ یک میلیارد تومان برای ساخت خانه بهداشت بردخون کهنه و پایگاه اورژانس ۱۱۵ دروداحمد در نظر گرفته شده است و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.
وی افزود: پایگاه‌های اورژانس دروداحمد تنها پایگاه اورژانس ۱۱۵ کانکسی در شهرستان دیّر است که با ساخت آن شمار پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی ۱۱۵ ساخته شده در دولت تدبیر و امید در شهرستان دیّر به ۵ باب می‌رسد.
وی گفت: پیش از این ساختمان اورژانس ۱۱۵ در بندر دیّر، بردخون، آبدان و دوراهک احداث و به بهره‌برداری رسیده است.
فرماندار شهرستان دیّر با بیان اینکه هم‌اینک ۵ پایگاه اورژانس ۱۱۵ با ۶ کد در شهرستان دیّر فعال است گفت: مجموع گستره پایگاه اورژانس ۱۱۵ شهرستان دیّر ۷۲۵ متر مربع است که ان‌شاءالله تا پایان سال جاری و افتتاح ساختمان اورژانس دروداحمد به ۸۵۰ متر مربع افزایش می‌یابد.
علی‌حسنی با اشاره به ساخت ۷ خانه بهداشت در دولت تدبیر و امید در شهرستان دیّر افزود: با توجه به تعریف کد پروژه در سال گذشته، اعتبار لازم برای ساخت خانه بهداشت بردخون کهنه به مبلغ 5 میلیارد ریال در نظر گرفته شده است و به زودی ساخت آن شروع خواهد شد.
وی اضافه کرد: با احداث خانه بهداشت بردخون کهنه، میانگین سن خانه‌های بهداشت از ۳۰ سال به ۵ سال کاهش می‌یابد.
انتهای پیام/ ح.ن ۳۰۵۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
بازدید     فرماندار     اورژانس115     کریم.علی‌حسنی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   17 خرداد 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >