رییس کمیته اپیدمیولوژی کرونا در وزارت بهداشت:
لزوم مدیریت واحد سه استان بوشهر، هرمزگان و خوزستان در تأمین سلامت/ کرونا همه بخش‌های کشور را با چالش روبرو کرده است/گزارش تصویری

22 خرداد 1400
رییس کمیته اپیدمیولوژی کرونای وزارت بهداشت گفت: برای تأمین سلامت سه استان بوشهر، هرمزگان و خوزستان نیاز به مدیریت واحد است.

دکتر حمید سوری در بازدید از استان بوشهر اظهار داشت: بیماری کرونا متأسفانه درد مشترکی است که حدود ۱۸ ماه است کشور را درگیر کرده که این فقط مشکل وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی نیست بلکه یک مشکل عمومی است که همه بخش‌های کشور را با چالش روبرو کرده است.
رییس هیئت بازدیدی وزارت بهداشت از استان بوشهر گفت: هدف از این بازدید بررسی برنامه‌های مراقبتی استان بوشهر در خصوص کووید ۱۹ بوده است.
وی افزود: متأسفانه بیماری کرونا تمامی ابعاد جامعه را درگیر کرده و مرگ‌ها و بیماری‌های ناشی از این بیماری باعث انتشار نگرانی در جامعه شده است.
رییس هیئت بازدیدی وزارت بهداشت اظهار کرد: تلاش همه سازمان‌ها و دستگاه‌های درگیر در مبارزه با این بیماری جای تقدیر دارد ولی جایگاه وزارت بهداشت در این بین بسیار مهم و حیاتی است.
دکتر سوری بابیان اینکه کشور ما در منطقه بسیار پرمخاطره‌ای هم از حیث بیماری‌های همه‌گیر هم حوادث طبیعی قرار دارد افزود: با توجه به ویژگی‌های خاص سه استان بوشهر، هرمزگان و خوزستان نیاز است این سه استان در تأمین سلامت مدیریت واحدی داشته باشند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: پاندمی (عالَم‌گیری) کرونا پدیده‌ای بود که هیچ‌کس سابقه مدیریت چنین بیماریی با این وسعت و مدت نداشت و ما بر اساس دانش و تجربه‌های قبلی با این وضعیت روبرو شدیم.
دکتر سعید کشمیری افزود: در بوشهر به محض اعلام مثبت شدن دو مورد بیماری در قم، روز بعد در خصوص این بیماری نشستی با تمام مسئولان مربوطه برگزار کردیم.
این مقام مسئول بیان کرد: در همان روزهای اول اعلام کردیم قبل از هر اقدامی حفظ جان پرسنل سلامت و مردم برای ما در اولویت قرار دارد به همین دلیل در روز اول بهمن‌ماه مدرسه را تعطیل کردیم.
دکتر کشمیری بابیان اینکه دقت نظرهای مجموعه دانشگاه علوم پزشکی بود که باعث شد استان بوشهر آخرین استانی باشد که از وضعیت سفید خارج شود گفت: در بوشهر از موج اول بیماری را به سلامت عبور کردیم ولی متأسفانه به دلیل عادی انگاری که صورت گرفت، گرفتار موج دوم شدیم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار کرد: حدود پنج ماه وضعیت بیماری در استان کاملاً در کنترل بود که متأسفانه با سفرهای عید نوروز ما وارد موج بعدی شدیم.
دکتر کشمیری با تأکید بر اینکه بالا بودن سواد سلامت در استان بوشهر نقطه اتکای ما در روند مبارزه با بیماری است افزود: با این حال وجود اسکله‌های متعدد در استان بوشهر و ارتباط با خارج از کشور و همچنین مجتمع‌های بزرگ صنعتی مانند عسلویه و بازارهای بزرگ در گناوه و دیلم از چالش‌های مدیریت بیماری کرونا در استان است.
دکتر اسماعیل مطلق، مشاور وزیر بهداشت نیز که در این بازدید حضور داشت گفت: ایران از نظر جغرافیایی جزو ۱۰ کشور مخاطره‌آمیز جهان است؛ با این وجود متأسفانه برنامه‌های ما بیشتر برای بعد از مخاطره است و کمتر به پیشگیری از خطرات توجه شده است.
دکتر مطلق اضافه کرد: سه استان بوشهر، خوزستان و هرمزگان به دلیل وجود دریا ویژگی‌های خاصی که دارند، لازم است برای مدیریت همه‌گیری بیماری نگاهی متفاوت به آن‌ها بشود.
دکتر عبدالمحمد خواجه‌ئیان، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گزارش کاملی در خصوص اقدامات انجام شده از اول بیماری کرونا تاکنون و همچنین وضعیت فعلی بیماری ارائه داد.
به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، هیئتی از وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی به منظور بررسی برنامه‌های مراقبتی در خصوص کووید ۱۹ از استان بوشهر بازدید کردند.
در حاشیه این بازدید نشستی با حضور رئیس و مسئولین دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با رییس کمیته اپیدمیولوژی وزارت بهداشت و هیئت همراه برگزار شد که دانشگاه‌های علوم پزشکی هرمزگان و خوزستان نیز به صورت مجازی حضور داشتند.
انتهای پیام/ م.ب ۲۰۲۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
بازدید     رییس     کمیته.اپیدمیولوژی.کرونا     وزارت.بهداشت     دکتر.حمید.سوری    

تاریخ بروز رسانی:   22 خرداد 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >