معاون استاندار بوشهر:
بدون پشتیبانی مردم امکان کنترل شرایط حاد شیوع کرونا وجود ندارد

14 تير 1400
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر گفت: بدون همکاری و پشتیبانی مردم امکان کنترل شرایط حاد شیوع ویروس کرونا وجود ندارد.

محمدتقی ایرانی در نشست ستاد کرونا استان بوشهر اظهار داشت: امروز کشور به ویژه استان‌های جنوب شرقی و جنوب شامل سیستان و بلوچستان، هرمزگان و بوشهر درگیر موج پنجم کرونا و در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.
وی بابیان اینکه امکانات، تجهیزات بهداشتی و درمانی و توان کادر بهداشت و درمان محدود است تأکید کرد: در این شرایط بدون همکاری و پشتیبانی مردم امکان کنترل شرایط حاد شیوع ویروس کرونا وجود ندارد.
ایرانی درباره واکسیناسیون کرونا در استان بوشهر گفت: با همه محدودیت‌ها و تحریم‌های ظالمانه استکبار جهانی اما امروز گام‌های خوبی به ویژه در بخش تولید و تزریق واکسن در کشور برداشته‌شده و می‌طلبد مردم در زمینه دریافت واکسن همکاری لازم را داشته باشند.
وی اضافه کرد: با وجود ضرورت و اهمیت امر واکسیناسیون در این شرایط اما مردم برخی از شهرستان‌های استان بوشهر از جمله عسلویه و کنگان استقبال چندانی از این اقدام و شرایط فراهم‌شده نمی‌کنند که می‌طلبد با توجیه مردم کار واکسیناسیون در این مناطق نیز انجام شود چون موجب تأمین سلامتی خود و جامعه می‌شوند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر گفت: امروز که زمینه واردات واکسن فراهم و از طرفی باهمت فرزندان این کشور دارای برند واکسن برکت شده‌ایم نباید واکنش منفی که درشان ما نیست از سوی برخی قومیت‌ها و گروه‌ها صورت بگیرد.
وی ادامه داد: با توجه به شرایط خاص استان بوشهر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وعده تأمین ۶۰ هزار دوز واکسن را به استان بوشهر داده بود که تاکنون ۳۰ هزار دوز آن وارد و با تزریق این شمار ۳۰ هزار دوز دیگر نیز در اختیار استان قرار می‌گیرد.
ایرانی گفت: با واکسیناسیون آمار فوتی و بستری ناشی از کرونا کاهش می‌یابد، انتظار می‌رود با اجرای این برنامه ۱۱ درصد مردم استان واکسینه و تا پایان سال جاری این میزان به ۹۰ درصد افزایش یابد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر تصریح کرد: همکاری همه دستگاه‌های اجرایی در زمینه فراهم کردن زیرساخت لازم برای واکسیناسیون و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ضروری است.
ایرانی تأکید کرد: متوجه هستیم محدودیت‌های کرونایی مردم را به زحمت انداخته اما در این شرایط هیچ‌چیزی مهم‌تر از سلامت آنان نیست و برای تأمین سلامت مردم مجبور به اعمال محدودیت‌های ناشی از کرونا هستیم.
وی بیان کرد: کسانی که شایعه می‌کنند انتخابات و کنکور موجب شیوع کرونا در جامعه شده‌اند، بدانند این دو اقدام مهم و سرنوشت‌ساز با رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد و نقشی در ایجاد موج پنجم کرونا ندارند.
ایرانی افزود: انتخابات و کنکور در این استان مانند مابقی مناطق کشور با رعایت همه دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار شد و مبتلا نشدن هیچ‌یک از عوامل اجرایی برگزاری انتخابات گواهی بر این مدعا است.
وی بیان کرد: اجازه برگزاری هیچ مراسم و تجمع رسمی انتخاباتی در زمان تبلیغات انتخاباتی در استان بوشهر داده شد، هرچند ممکن است برخی از ستادهای تبلیغاتی شوراهای اسلامی شهر و روستا به صورت غیرقانونی تجمعی برگزار کردند که امروز باید این افراد پاسخگوی اقدام خود باشند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر اضافه کرد: کسانی که شایعه می‌کنند انتخابات و کنکور باعث شیوع ویروس کرونا شده ادعایی بی‌اساس است چون کنکور و انتخابات سالم، قانونمند و با رعایت تمام دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار شد.

انتهای پیام/ م.غ ۱۰۲۳

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     ستاد.کرونا     معاون.استاندار     محمدتقی.ایرانی        

تاریخ بروز رسانی:   14 تير 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >