معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
۵۰ درصد از افراد بالای ۱۸ سال استان بوشهر حداقل یک نوبت واکسن دریافت کرده‌اند

24 شهريور 1400
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: ۵۰ درصد از افراد بالای ۱۸ سال استان بوشهر حداقل یک نوبت واکسن دریافت کرده‌اند.

دکتر عبدالمحمد خواجه ئیان در گفت‌وگو با خبرنگار وبدا در استان بوشهر اظهار داشت: با تزریق ۱۴ هزار و ۸۲۷ دوز واکسن کرونا در روز گذشته تعداد کسانی که در استان بوشهر تاکنون یک دوز واکسن کرونا تزریق کرده‌اند به ۳۷۹ هزار و ۴۴۴ نفر رسید که معادل ۵۰٫۳ از جمعیت هدف واکسیناسیون در استان بوشهر است.
30 درصد از جمعیت هدف استان بوشهر هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند
دکتر خواجه ئیان از تزریق ۶۰۹ هزار ۸۲۷ دوز واکسن کرونا در این استان تاکنون خبر داد اضافه کرد: تاکنون از ۳۷۹ هزار و ۴۴۴ نفر که دوز اول واکسن به آنها تزریق شده است، ۲۳۰ هزار و ۳۸۳ نفر آنها دوز دوم واکسن را دریافت کرده‌اند و به عبارت دیگر ۳۰٫۵ درصد از جمعیت هدف به‌طور کامل علیه بیماری کووید ۱۹ واکسینه شده‌اند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: ظرفیت مراکز تزریق واکسن را بالاتر برده‌ایم و در تلاش هستیم تعداد مراکز تجمیعی واکسیناسیون و همچنین زمان کار این مراکز را نیز افزایش بدهیم.
مراکز تجمیعی واکسیناسیون افزایش می‌یابد
وی بیان کرد: به زودی تعداد مراکز تجمیعی واکسیناسیون در شهرستان‌های بوشهر و دشتستان افزایش پیدا می‌کند و بعدازآن نیز شهرستان‌های گناوه، کنگان و دشتی نیز تعداد مراکز را افزایش می‌دهیم تا در زمان کوتاه‌تری بتوانیم پوشش ایمن‌سازی استان بوشهر را کامل کنیم.
واکسن کرونا در استان بوشهر به‌اندازه کافی تهیه‌شده است
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بابیان اینکه واکسن کرونا در استان بوشهر به‌اندازه کافی تهیه‌شده است افزود: ادامه واکسیناسیون را در گروه‌های سنی و مشاغل پرخطر را در شهرهای استان بوشهر در دستور کار داریم.
دکتر خواجه ئیان اضافه کرد: برای مناطق روستایی استان بوشهر نیز با برنامه‌ریزی صورت گرفته درصدد هستیم با اعزام اکیپ‌های سیار، جمعیت ساکن در مناطق روستایی و کم برخوردار را که دسترسی کمتری دارند با سرعت بالایی پوشش ایمن‌سازی آنان را انجام دهیم و بتوانیم مناطق روستایی را در مدت کوتاهی ایمن‌سازی را کامل کنیم.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: تاکنون ۸۱٫۱ درصد جمعیت گروه سنی بالای ۵۰ سال در استان بوشهر حداقل یک نوبت واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.
وی بیان کرد: جدیدترین گروه سنی که در استان بوشهر در دستور کار داریم گروه سنی ۳۲ تا ۳۵ سال است که تاکنون ۳۲٫۳ درصد از این عزیزان واکسن دریافت کرده‌اند.
واکسینه کردن گروه‌های سنی و مشاغل پرخطر در استان بوشهر
دکتر خواجه ئیان اضافه کرد: علاوه بر گروه‌های سنی و مشاغل پرخطر، تاکنون ۱۴ هزار و ۷۶۹ مورد از افرادی که دارای بیماری‌های مزمن و خاص بوده‌اند در استان بوشهر واکسینه شده‌اند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: تلاشمان بر این است که در کوتاه‌ترین زمان ممکن بتوانیم پوشش ایمن‌سازی در استان بوشهر را کامل کنیم و امیدواریم طی یک ماه و نیم آینده درصد بالای از جمعیت هدف استان بوشهر دوز دوم واکسن کرونا را دریافت کنند.
انتهای پیام/م.غ ۱۰۲۳
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
واکسیناسیون     واکسن.کرونا     معاون.بهداشتی.دانشگاه     علوم.پزشکی.بوشهر     دکتر.عبدالمحمد.خواجه‌ئیان    

تاریخ بروز رسانی:   24 شهريور 1400

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >