سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان:
تاکنون ۵۵۸۳ نفر از مردم تنگستان به بیماری کرونا مبتلا شدند

15 آبان 1400
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: از ابتدای شروع بیماری کرونا در شهرستان تا به امروز ۵ هزار و ۵۸۳ بیمار مبتلا به کرونا بر اساس انجام آزمایش‌های لازم شناسایی شدند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، مهندس ایرج زنده بودی بیان داشت: از ابتدای شروع بیماری کرونا در شهرستان تنگستان تا به امروز ۵ هزار و ۵۸۳ بیمار مبتلا به کرونا بر اساس انجام آزمایش‌های لازم شناسایی شدند که متأسفانه در این‌ بین ۱۷۸ نفر از همشهریان در طول همه‌گیری بیماری فوت کرده‌اند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان تصریح کرد: از زمانی که اولین بیماران مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شدند ما شاهد بروز پیک‌های مختلف بیماری و اوج گرفتن آن در کشور بوده‌ایم و متأسفانه بر اساس شواهد موجود اگر روند واکسیناسیون به‌خوبی در کشور پیش نرود و مردم همکاری لازم را در رعایت پروتکل‌های بهداشتی نداشته باشند احتمال بروز پیک ششم بیماری نیز خواهد بود.
مهندس زنده بودی با تأکید بر تأثیر بسزای واکسیناسیون بر پیشگیری از گسترش بیماری کرونا اظهار داشت: خوشبختانه با تلاش‌های شبانه روی پرسنل بهداشت و درمان، شهرستان از لحاظ تزریق واکسن کرونا در جایگاه مطلوبی قرار دارد.
وی تأکید کرد: تنها تزریق دوز اول واکسن برای رسیدن به ایمنی لازم در برابر بیماری کرونا کافی نخواهد بود و در واقع ما تأثیر واقعی این مهم را پس از دریافت دوز دوم واکسن در جامعه خواهیم دید کما اینکه قبل از تزریق واکسن در بین کادر بهداشت و درمان ما آمار فوت بالایی را در بین همکارانمان داشتیم اما امروز شاهد این موضوع هستیم که این آمار به تعداد کمتر از انگشتان دست رسیده است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان با بیان اینکه در حال حاضر ۷۸ درصد از مردم تنگستان دوز اول واکسن کرونا و ۶۰ درصد از مردم دوز دوم واکسن کرونا را در شهرستان دریافت کرده‌اند اظهار داشت: روند واکسیناسیون در نوبت دوم کند و رضایت‌بخش نمی‌باشد لذا از مردم عزیز تنگستان خواستاریم با مراجعه به‌موقع به مراکز واکسیناسیون، نوبت دوم واکسن خود را نیز دریافت کنند.
مقام مسئول بهداشت و درمان در تنگستان اشاره‌ای به واکسیناسیون دانش آموزان در تنگستان نیز داشت و بیان کرد: خوشبختانه ۸۰ درصد دانش آموزان در شهرستان تنگستان واکسن کرونای خود را دریافت کرده‌اند و از این حیث شهرستان در رتبه اول استان قرار دارد.
جلسه ستاد کرونا در شهرستان تنگستان با حضور فرماندار تنگستان و معاونین وی، رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان و روسای سایر ادارات شهرستان در محل فرمانداری تنگستان برگزار شد.

انتهای پیام/ ن.ا ۳۰۱۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
کرونا     واکسیناسیون     مهندس.ایرج.زنده‌بودی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   15 آبان 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >