بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان دیلم با حضور استاندار بوشهر افتتاح شد

8 آذر 1400
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از افتتاح بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان دیلم با حضور استاندار بوشهر خبر داد و گفت: برای ساخت و تجهیز این بخش ۲۰ میلیارد تومان با همکاری یکی از مؤسسه‌های خیریه دیلم هزینه شده است.

دکتر سعید کشمیری اضافه کرد: ساختمان بخش مراقبت‌های ویژه «ای.سی. یو و سی.سی.یو» با زیربنا هزار و 400 متر مربع و با اعتبار 10 میلیارد تومان و شامل 23 تخت توسط یکی از مؤسسه‌های خیریه دیلم ساخته شده است.
وی از افتتاح بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان دیلم و ساختمان خیرساز آن خبر داد و بیان کرد: در مجموع برای را‌ه‌اندازی بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان دیلم شامل ccu, icu, nicu افزون بر 20 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: خیرین حوزه سلامت دیلم در انجام امورات خیرخواهانه از یکدیگر سبقت می‌گیرند.
دکتر کشمیری بیان کرد: با بهره‌برداری از بخش‌های ویژه بیمارستان دیلم، سطح پاسخگویی به نیازهای درمانی مردم بیش‌ازپیش ارتقا خواهد یافت و همچنین قابلیت پذیرش بیمار از شهرهای هم‌جوار نیز نسبت به قبل افزایش مییابد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: فعالیت مستمر، شوق خدمت و بخشندگی خیرین حوزه سلامت دیلم ارزش بالایی دارد.
دکتر کشمیری اظهار داشت: در فضای داخلی بیمارستان، زمینی به مساحت هزار و ۴۰۵ مترمربع در اختیار خیرین نیکوکار موسسه پیام مهر دل‌های دریایی دیلم قرار گرفت که کار ساخت پروژه‌ای مهم و حائز اهمیت را کلید زدند و با بهترین کیفیت، این بنا را احداث و تقدیم مردم کردند.
وی خاطرنشان کرد: خیرین این پروژه به‌صورت شبانه‌روز، جهت تسریع در روند احداث پروژه تلاش کرده‌اند و جدیداً همین خیرین گران‌قدر، تصمیم به احداث مجموعه‌ای به متراژ دو هزار متر، تحت عنوان پانسیون پزشکان را دارند.
دکتر کشمیری تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تمام تلاش خود را جهت تجهیز بخش‌های متعدد بیمارستان دیلم، اعم از خیر ساز و دولتی کرده و در این مسیر گرچه خیرین همیشه یک گام جلوتر هستند، ولی به نحو مطلوب روند تجهیز بخش‌ها صورت گرفته است.
استاندار بوشهر نیز در این مراسم با اشاره به توسعه زیرساخت‌های درمانی در استان بوشهر اظهار داشت: همکاری مردم در عرصه سلامت در دیلم ستودنی است که در این راستا با مشارکت خیران طرح‌های مختلف بهداشتی درمانی اجرا شده است.
احمد محمدی زاده با بیان اینکه مردم نقش مهمی در مهار بیماری کرونا داشته‌اند خاطرنشان کرد: اکنون همه شهرستان‌های 10 گانه استان بوشهر در شرایط آبی و کم خطر در عرصه ویروس کرونا قرار دارد که مشارکت مردم در این حوزه قابل تحسین است.
وی با بیان اینکه یکی از برنامه‌های مهم در عرصه سلامت اجرا طرح‌های درمانی از جمله تکمیل بیمارستان‌های در دست اجرا است تصریح کرد: در این زمینه برنامه ویژه‌ای برای جبران عقب‌ماندگی در عرصه درمان تدوین شده است.
استاندار بوشهر خدمات مدافعان سلامت در عرصه بیماری کرونا را مورد ستایش قرار داد و بیان کرد: برای مصون ماندن از بیماری کرونا ضمن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، در دریافت واکسن کرونا باید همکاری مردم افزایش یابد.
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم، بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بقیه‌الله الاعظم (عج) دیلم با حضور استاندار بوشهر، معاونین استاندار، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، قائم‌مقام دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، مسئولین استانی و شهرستانی در روز یکشنبه افتتاح شد.
انتهای پیام/م.ب ۳۰۶۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
افتتاحیه     بخش‌های.ویژه     رئیس     دکتر.سعید.کشمیری     بیمارستان     بقیه‌الله.الاعظم.(عج)    
شهرستان.دیلم    

تاریخ بروز رسانی:   8 آذر 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >