امام‌جمعه شهر برازجان:
پرستاران از تبار صالحان و اولیاء هستند

23 آذر 1400
امام‌جمعه شهر برازجان گفت: همان‌گونه که امامان و اولیای ما از تبار انبیاء هستند، پرستاران نیز از تبار صالحان و اولیاء می‌باشند.

حجت‌الاسلام حسن مصلح در مراسم تجلیل از پرستاران شبکه بهداشت و درمان شهرستان بیان کرد: نقشی که پرستاران در دوران بیماری منحوس کرونا در دفاع از سلامت مردم داشتند، بسیار ستودنی است.
وی تصریح کرد: نام‌گذاری میلاد باسعادت حضرت زینب کبری (س) به نام روز پرستار اهمیت و نقش کار پرستاران برای ما مشخص می‌کند، چون پرستاری کار سخت و طاقت‌فرسایی است و از عهده هر کسی بر نمی‌آید و زنان قهرمانی مانند حضرت زینب (س) این وظیفه سنگین را به دوش گرفته‌اند.
 مصلح اظهار کرد: در طول تاریخ انبیاء و اولیا نقش پرستاری ایفا کرده‌اند و در روایات آمده است که هر کسی که پرستاری از بیمار را انجام دهد با حضرت ابراهیم خلیل محشور خواهد شد.
وی بیان کرد: در روایتی دیگر حضرت محمد (ص) می‌فرماید، هر کسی که نیازهای یک بیمار را برآورده کند و از او پرستاری نماید، گناهان او آمرزیده می‌شود مانند که طفلی که تازه از مادر متولد شده است.
امام‌جمعه شهر برازجان تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس، شاهد ایثارگری و رشادت‌های پرستاران رزمنده‌ای بودیم که نقش بسزایی در پشتیبانی از رزمندگان داشتند و نقش‌آفرینی این قشر متعهد در هشت سال دفاع مقدس با مجروحیت، اسارت، یا شهادت، آمیخته بود.
وی همچنین بیان کرد: همسران جانبازان و مجروحان هشت سال دفاع مقدس با ازخودگذشتگی و ایثار نشان دادند که پرستاری مرهم زخم‌های مجروحیت بوده و با صبر و ایثار خویش خود مجاهدان فی سبیل الله هستند.
حجت‌الاسلام مصلح اظهار کرد: پرستاران و بهیاران حوزه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان با مدیریت و تلاش شبانه‌روزی رئیس شبکه بهداشت و درمان توانستند بیماری کرونا را کنترل نمایند و فداکاری و ایثار و مقاومت آنان باید در صفحه تاریخ برای همیشه ثبت شود.
امام‌جمعه شهر برازجان گفت: از خداوند می‌خواهیم ما را قدرشناس این نیروهای خدوم و ایثارگر قرار دهد و آرامش و سلامتی در آینده‌ای نزدیک نصیب مردم جهان به خصوص مسلمین گرداند.
انتهای پیام/ س.غ 3030

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
تجلیل     مدافعان.سلامت     امام.جمعه     حجت‌الاسلام.حسن.مصلح     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   23 آذر 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >