رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
دسترسی به هوای پاک به‌عنوان یک حق عمومی، نیازمند عزم همگانی ست

28 دی 1400
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: دسترسی به هوای پاک به‌عنوان یک حق عمومی، نیازمند عزم همگانی ست.

ماریا خویشدوست در حاشیه نشستی که به مناسبت روز ملی هوای پاک با رییس اداره محیط‌زیست دشتستان و کارشناس محیط‌زیست کارخانه سیمان دشتستان برگزار شد، افزود: کارخانه‌ها و معادن گچ، شن و ماسه، کارخانه سیمان و شرکت بهره‌برداری نفت نرگسی وحدتیه از نقاط مهم و شاخص در زمینه آلودگی هوا در شهرستان هستند.
خویشدوست افزود: خواستار برنامه‌ریزی جدی جهت بررسی میزان آلودگی‌ها و انجام راه‌کارهای اجرایی کاهش آن از تمامی نهادهای مرتبط با کنترل آلودگی هستیم.
وی تصریح کرد: انجام پیوست سلامت، (ارزیابی اثرات سلامت (HIA)) جهت صنایع بالقوه آلاینده، می‌تواند چشم‌انداز واضحی از وضعیت آلایندگی و تأثیرات آن بر محیط‌زیست اطراف و سلامت مردم ساکن در آن مناطق مشخص نماید.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان با اشاره به وجود بیش از 25 کارخانه گچ، معدن شن و ماسه و سایر صنایع آلاینده فعال در شهرستان و همچنین با اشاره به مشکلات مربوط به محله‌ای دفن زباله‌های شهری و روستایی از قبیل سوزاندن زباله‌ها، روز ملی هوای پاک را روزی برای یادآوری اهمیت هوای پاک در سلامتی جامعه و عزم جدی همه افراد و مسئولین در کاهش آلودگی‌های هوا دانست.
رئیس اداره محیط‌زیست شهرستان دشتستان نیز اظهار داشت: 29 دی‌ماه روز ملی هوای پاک با شعار هوای پاک، حقوق عامه، اراده ملی، فرصتی است به‌منظور بالا بردن آگاهی افراد در خصوص اثرات آلودگی هوا، اقدامات پیشگیرانه، خود مراقبتی و حفظ هوای پاک.
مهندس موسوی گفت: فرهنگ حفاظت از محیط‌زیست باید تقویت شود و گرچه حفاظت از محیط‌زیست مسئله‌ای جهانی است، می‌توان آن را از سطحی کوچک‌تر آغاز کرد؛ برای مثال حفاظت از محیط خانه، روستا، شهر، رودخانه و دریاچه در برابر آلودگی.
وی ضمن تأکید بر لزوم عزم همگانی در کنترل آلاینده‌های هوا، بیان کرد: برخی مناطق شهرستان از جمله روستای راهدار و روستاهای اطراف در محاصره صنایعی قرار دارند که کوچک‌ترین بی‌توجهی به استانداردها می‌تواند باعث آلودگی هوا و اثرات مرتبط با آن بر مردم این مناطق شود.
انتهای پیام/ س.غ 3030
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
نشست     روز.هوای.پاک     ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   28 دی 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >