سرپرست فرمانداری شهرستان دشتستان:
رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تکمیل واکسیناسیون یک وظیفه اجتماعی است

11 بهمن 1400
سرپرست فرمانداری دشتستان گفت: با توجه به اوج‌گیری مجدد ویروس کرونا و آغاز پیک ششم، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تکمیل واکسیناسیون یک وظیفه اجتماعی است.

صادق بوستانی در جلسه ستاد مقابله با کرونای دشتستان اظهار کرد: از شیوع بیماری کرونا تاکنون تمامی ادارات، دستگاه‌های دولتی و همچنین رسانه‌ها و تشکل‌های مردم‌نهاد با کارهای جهادی خود در کنترل و پیشگیری بیماری کرونا نقش بسیار ارزنده‌ای داشته‌اند و قدردان زحمات آنان هستیم.
 بوستانی تصریح کرد: در حال حاضر وضعیت شهرستان در رنگ‌بندی کرونا در وضعیت نارنجی (خطر) قرار دارد و تمامی سایت‌ها و رسانه‌های محلی، سازمان‌های مردم‌نهاد و روابط عمومی‌های ادارات به‌خصوص شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی باید در خصوص سویه جدید ویروس کرونا در آگاهی دادن و اطلاع‌رسانی به آحاد جامعه در کنار شبکه بهداشت و درمان قرار گیرند و فعالیت داشته باشند.
سرپرست فرماندار دشتستان ضمن تشکر از اتاق اصناف و حوزه بهداشت و درمان شهرستان، درصد واکسیناسیون اصناف و بازاریان را قابل‌قبول برشمرد و بر تکمیل و تزریق دوز سوم این گروه تأکید کرد و گفت: ادامه فعالیت اصناف و بازاریان طبق طرح مدیریت هوشمند کرونا، واکسیناسیون کامل (هر سه دوز) و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی است.
بوستانی همچنین گفت: نظارت‌ها بر اصناف، ادارات و بانک‌ها توسط تیم‌هایی که فرمانداری تعیین کرده است، باید تشدید شود و با افراد و اداراتی که پروتکل‌های بهداشتی را به‌خوبی رعایت نکنند، برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.
 وی همچنین گفت: با توجه به اوج‌گیری مجدد ویروس کرونا و افزایش بیماران سرپایی، تمامی مراکز درمانی بخش‌های دولتی و خصوصی به‌خصوص در روزهای تعطیل رسمی طبق زمان‌بندی که شبکه بهداشت و درمان اعلام می‌کند باید فعال باشند و اطلاع‌رسانی گسترده توسط رسانه‌ها به مردم در این خصوص باید انجام شود.
فرماندار دشتستان گفت: طبق رنگ‌بندی نقشه کرونا، شهرستان در وضعیت نارنجی (خطر) قرار دارد و نیروی خدوم انتظامی مانند گذشته باید ترددها به شهرستان را کنترل نمایند و از تمام ظرفیت‌های خود برای کنترل این بیماری استفاده کنند.
بوستانی تصریح کرد: دانش آموزان همیشه یکی دغدغه‌ها و اولویت‌های ما در زمان شیوع کرونا بوده‌اند و تمام سعی و تلاش ما باید این باشد که کمترین آسیب به دلیل واکسینه نبودن، به آن‌ها برسد.
وی تصریح کرد: مدیران آموزش‌وپرورش بخش‌های مختلف شهرستان در شرایط بحرانی بیشتر از زیرساخت‌های فضای مجازی برای آموزش استفاده نمایند و تا حد امکان از برگزاری کلاس‌های به‌صورت حضوری اجتناب نمایند.
بوستانی همچنین بر واکسیناسیون کودکان 9 سال به بالا تأکید کرد و گفت: مدیران آموزش‌وپرورش و همچنین حوزه بهداشت و درمان در این زمینه با اطلاع‌رسانی گسترده و رضایت والدین آن‌ها را تشویق به واکسیناسیون هرچه سریع‌تر این گروه نمایند.
سرپرست فرمانداری دشتستان اظهار کرد: یکی از وظایف اصلی ما تأمین امنیت و سلامت مردم است و در پیک ششم کرونا باید تمامی بخش‌های درمانی شهرستان آمادگی کامل از لحاظ تأمین دارو تجهیزات داشته باشند و تأمین پزشک عمومی و متخصص یکی از اولویت‌های اصلی ما است و در این خصوص با استانداری و دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفتوگو خواهیم کرد.
انتهای پیام/ س.غ 3030
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
ستاد.کرونا     فرماندار     صادق.بوستانی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   11 بهمن 1400

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >