باشیوع پیک ششم در استان بوشهر؛
تعداد بستری‌ها در بیمارستان‌های استان به 114 بیمار رسید/ثبت 1 فوتی جدید

11 بهمن 1400
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: تعداد بیماران بستری مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بوشهر در تاریخ دوشنبه 11 بهمن ماه، 114 نفر است.

دکتر جعفر زارعی زاده در مصاحبه با خبرنگار وبدا دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار کرد: در 24 ساعت گذشته 50 بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری‌ شده‌اند که ابتلای 8 مورد از آن‌ها به کرونا مثبت، قطعی بوده است.
افزایش تعداد بیماران در بخش مراقبت‌های ویژه
وی با اشاره به اینکه اکنون 14 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند افزود: از مجموع موارد بستری در بخش‌های ویژه کرونایی، 2 نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارد.
دکتر زارعی زاده درباره نتایج موارد فوتی ناشی از کرونا در استان بوشهر که تا به امروز اعلام شده، بیان کرد: متاسفانه امروز 1مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا آقایی با 86 سال سن با سابقه بیماری زمینه‌ای قلبی در استان بوشهر به ثبت رسید.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: خوشبختانه در شبانه‌روز گذشته 13 بیمار نیز باحال عمومی خوب از بیمارستان‌های استان بوشهر ترخیص شده‌اند که از این تعداد، ابتلای 4 مورد به کرونا مثبت، قطعی بوده است.
دکتر زارعی زاده افزود: تا کنون 2038  نفر از ابتدای شیوع کرونا در استان بوشهر به علت ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.
وی خاطرنشان کرد: از آغاز شیوع کرونا تاکنون 92141 نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا شده‌اند.
افزایش تعداد شهرستان‌های استان از وضعیت آبی به زرد
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: طبق آخرین وضعیت کووید19 در کشور متاسفانه تعداد شهرستان‌های زرد کرونایی استان بوشهر از 3 به 4 مورد افزایش یافته است.
دکتر زارعی زاده گفت: در حال حاضر فقط دو شهرستان دیلم و جم در وضعیت آبی کرونایی بوده، 4 شهرستان بوشهر، گناوه، دشتستان و تنگستان در وضعیت نارنجی و 4 شهرستان دشتی، دیر، کنگان و عسلویه در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.
وی خاطر نشان کرد: برای جلوگیری از کاهش موارد ابتلا و بستری باید رعایت پروتکل‌ها را فراموش نکنیم تا بتوانیم این پیک را با کمترین مورد ابتلا و مرگ پشت سر بگذاریم.

انتهای پیام/ ز.ح.1027
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
    معاون.درمان     دکتر.جعفر.زارعی‌زاده     موارد.جدید.بستری     کرونا.ویروس     استان.بوشهر    
   

تاریخ بروز رسانی:   11 بهمن 1400

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >