کاهش واکسیناسیون، افزایش سرخک!

21 فروردين 1401
به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، مدیر گروه بیماری‌های واگیر این معاونت گفت : اگر پوشش واکسیناسیون کاهش پیدا کند احتمال خطر شیوع سرخک وجود دارد.

دکتر فاطمه بهرامیان با حضور در شبکه‌ بهداشت و درمان تنگستان افزود :‌ کشور ما در سال 1398 موفق به دریافت گواهی حذف سرخک از سازمان جهانی بهداشت شد که این به این معناست که گردش ویروس بومی در جمعیت ساکن کشور وجود نداشته و تمام موارد مثبت، وارده از کشورهای دیگر می‌باشد.
این مسئول بهداشتی هشدار دارد : اما اگر پوشش واکسیناسیون در کشور ما کاهش پیدا کند این ویروس از طریق افراد مثبت وارده به کشور به جمعیت ما نیز سرایت خواهد کرد.
واکسیناسیون اتباع غیر ایرانی در سنین 9 ماه تا 30 سال
دکتر بهرامیان همچنین گفت : هم استانی‌ها اگر تاکنون واکسیناسیون کودک زیر 5 سال خود را به هر دلیل انجام نداده‌اند در اسرع وقت به نزدیک‌ترین مرکز خدمات جامع سلامت مراجعه نمایند .
مدیر گروه بیماری‌های واگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت : باید واکسیناسیون اتباع غیر ایرانی در سنین 9 ماه تا 30 سال بدون توجه به سابقه واکسیناسیون انجام بشود.
وی خاطرنشان کرد :  از پزشکان عزیز درخواست می‌کنیم که بیماران مشکوک به سرخک ( دارای علائم تب و بثورات جلدی ماکولوپاپولر ) را فوراً جهت نمونه‌گیری به مراکز خدمات جامع سلامت ارجاع دهند.

انتهای پیام/ م.ب 2020

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
واکسیناسیون.سرخک     دکتر.فاطمه.بهرامیان     معاونت.بهداشتی        

تاریخ بروز رسانی:   21 فروردين 1401

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >