با محوریت بحران آب؛
دومین مجمع سلامت شهرستان جم تشکیل شد

26 ارديبهشت 1401
دومین مجموعه سلامت شهرستان جم با محوریت بحران آب و با حضور فرماندار، رئیس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی استان، رئیس شبکه بهداشت و درمان و سایر سازمان‌ها و ذینفعان سلامت تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم، فرماندار شهرستان جم در این نشست اظهار داشت: حل مسئله آب جم، ۵۴۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
دکتر سید محمد احمد پور بیان کرد: این یک پروژه ۲۰ ساله بوده است که تابه‌حال به اتمام نرسیده است و برای اینکه این مسئله به شکل اساسی و برای همیشه حل شود نیازمند اعتبار لازم است.
وی با اشاره به اینکه آب جم تهدیدکننده سلامت شهروندان است، ادامه داد: موضوع بحران آب شهرستان جم باید در سطح ملی و در مجمع ملی سلامت مورد بررسی قرار گیرد.
دکتر صفوی رئیس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی استان بوشهر نیز بیان کرد: 72 عامل اجتماعی و اقتصادی تهدیدکننده سلامت وجود دارد که آب یکی از این موارد است.
 دکتر عیسی صفوی ادامه داد: اگر تهدیدکننده‌های اجتماعی و اقتصادی سلامت جدی گرفته نشود حوزه درمان پاسخگو حل مشکل و پیامد حاصل از این تهدیدکننده‌ها نخواهد بود.
وی انتخاب موضوع آب را در شهرستان جم با توجه به تغییرات اقلیمی و آب و هوایی به جا و منطقی دانست و بیان کرد: در سطح استانی و ملی پیگیری لازم صورت خواهد گرفت.
مهندس قاسمی رئیس شبکه بهداشت و درمان جم در ادامه در خصوص مکانیسم تهیه عوامل اجتماعی و اقتصادی تهدیدکننده سلامت در شهرستان جم مطالبی ارائه کرد.
در پایان از سه سازمان شهرداری جم، پالایشگاه جم و سپاه پاسداران جهت همکاری بین بخشی با حوزه سلامت شهرستان جم تشکر به عمل آمد.
موضوع محوری دومین مجمع سلامت «بحران آب» جم بود، انتخاب این موضوع به‌عنوان تهدیدکننده سلامت شهرستان مورد اجماع همه ذینفعان بود.
انتهای پیام /


آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
مجمع.سلامت     فرماندار     دکتر.عیسی.صفوی     مهندس.قاسمی        

تاریخ بروز رسانی:   26 ارديبهشت 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >