بالگرد اورژانس بوشهر برای انتقال قلب اهدایی نوجوان دشتستانی، به پرواز درآمد

1 تير 1401
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: بالگرد اورژانس بوشهر برای انتقال قلب اهدایی نوجوان دشتستانی، به پرواز درآمد.

دکتر عبدالرحیم دادجو در گفتوگو با روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر اظهار داشت: با همکاری تیم‌های پیوند و واحد فراهم آوری دانشگاه‌های علوم پزشکی بوشهر و با گرفتن رضایت از همراه نوجوان دهنده قلب و با کمک سازمان اورژانس کشور و هوانیروز، قلب اهدایی جهت پیوند به بیمارستان تهران انتقال داده شد.
وی از عملیات موفق انتقال قلب اهدایی از بیمارستان سلمان فارسی به فرودگاه بوشهر جهت انتقال به تهران؛ توسط بالگرد اورژانس115 دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خبر داد گفت: ازآنجا که بیمار نیاز ویژه‌ای برای ادامه حیات به قلب پیوندی داشت، پرواز جت اختصاصی رأس ساعت 7 صبح برای دریافت قلب، از تهران به سمت بوشهر صورت گرفت و رأس ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه قلب اهدایی، پس از جداسازی توسط بالگرد اورژانس 115به فرودگاه منتقل شد و از فرودگاه به تهران انتقال داده شد.
دکتر دادجو افزود: بدین ترتیب قلب نوجوان ۱۷ ساله ساکن دشتستان که در اثر پارگی رگ در سر دچار مرگ مغزی شده بود، با رضایت خانواده ایثارگرش برای یک بیمار نوجوان 19ساله که از نارسایی شدید قلبی در رنج بود، فرستاده شد.
گفتنی است بالگرد شرکت نوین تحت تملک هلال‌احمر، در اجاره اورژانس هوایی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر است.
انتهای پیام/ زن 5000

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
بالگرد     اورژانس115     دکتر.عبدالرحیم.دادجو        

تاریخ بروز رسانی:   1 تير 1401

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >