برای ارتقا وضعیت سلامت روانِ مردم استان بوشهر:
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی، بهزیستی و معاونت اجتماعی سپاه استان بوشهر همکاری می‌کنند

13 شهريور 1401
برای ارتقا وضعیت سلامت روان مردم استان بوشهر، معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی، بهزیستی و معاونت اجتماعی سپاه استان بوشهر همکاری می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در نشستِ سه جانبه‌ای که به همین منظور برگزار شد گفت: عوامل مؤثر بر سلامت روانِ افراد جامعه منحصر در یک مورد نیست بلکه مجموعه‌ای از عوامل اقتصادی، اجتماعی، خانوادگی و ... در وضعیت روانی یک فرد تأثیرگذار است.
دکتر قاسم برجوئی‌فرد افزود: سه دستگاه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، بهزیستی و معاونت اجتماعی سپاه که هر کدام امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری خاص خودشان را دارند می‌تواند پیشگام از حرکت باشند.
این مقام مسئول بهداشتی اظهار داشت: می‌توان امیدوار بود که بعد از شروع کار سازمان‌ها و نهادهای دیگر را نیز به همکاری دعوت کرد.
دکتر برجوئی‌فرد گفت: به‌عنوان‌مثال اگر شخصی به دلیل بیکاری در وضعیت ناسالم روانی قرار گرفته، می‌توان با کمک اداره کار بهبودی در وضعیت اشتغال وی ایجاد کرد که این خود منجر به سلامت روان وی می‌شود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: بیماری‌های روانی می‌تواند منجر به آسیب‌های جدی به فرد و خانواده وی شود که از جمله این مشکلات خودکشی، طلاق، اعتیاد است و بعضی از این مشکلات نیازمند مداخله فوری است.
تفاهم‌نامه باید جزییات اقدامات عملی را مشخص کند
سرپرست بهزیستی استان بوشهر نیز گفت: همکاری و تفاهم‌نامه‌ای که بین مشارکت‌کنندگان منعقد می‌شود باید حاوی جزییاتی از اقداماتی که هر دستگاه قرار است انجام دهد، باشد.
دکتر حسین اسدی راد افزود: تفاهم‌نامه‌هایی که فقط شامل مباحث نظری صرف باشد خروجی مناسبی ندارد و مشخصاً باید اقدامات عملی را عنوان کند.
وی اظهار داشت: تا پیش‌ازاین، بیشترِ اقدامات ما مداخله در امور اورژانسی در آسیب‌های اجتماعی بوده است و این همکاری باید منجر به این شود که اقدامات پیشگیرانه در اولویت باشد.
دکتر اسدی راد گفت: ضروری است مراکزی مشخص شود که افراد که مستعدِ آسیب‌های اجتماعی هستند به آنجا معرفی شود که تحت درمان قرار بگیرند.
معاون اجتماعی سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر نیز گفت: متأسفانه بعضی از اقداماتِ سال‌های قبل در حوزه آسیب‌های اجتماعی، فقط هزینه‌تراشی بدون نتیجه مطلوب بوده است.
حسین قاسمی افزود: برای این تفاهم‌نامه جدید بهتر است که برنامه را در حوزه محدودی آغاز کنیم و با مشخص شدن نقاط قوت و ضعف، آن را به کل استان تسری بدهیم.
در پایان مراسم تفاهم‌نامه‌ای بینِ سه دستگاه ذکرشده برای اقدامات گفته‌شده، منعقد شد.
انتهای پیام/ م.ب 2020

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     تفاهم.نامه     معاون.بهداشت     دکتر.قاسم.برجوئی‌فرد     دکتر.حسین.اسدی‌راد        

تاریخ بروز رسانی:   13 شهريور 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >