از ابتدای سال جاری تاکنون؛
۶۷۲۰ نفر از خدمات ام.آر.آی در مرکز آموزشی درمانی قلب بوشهر بهره‌مند شده‌اند

3 آبان 1401
رئیس مرکز آموزشی درمانی قلب بوشهر گفت: ۶ هزار و ۷۲۰ نفر از فروردین سال ۱۴۰۱ تاکنون در این مرکز از خدمات ام.آر.آی بهره‌مند شده‌اند.

دکتر اصغر بحرانی در گفت‌وگو با روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی قلب بوشهر اظهار داشت: در حال حاضر دو مرکز ام.آر.آی در شهرستان بوشهر فعال است که یک مرکز در مرکز آموزشی درمانی قلب بوشهر با مشخصات 1.5 تسلا GE است و دیگری در بیمارستان تأمین اجتماعی است.
وی ضمن تشکر از صبوری مراجعه‌کنندگان به این مرکز افزود: با وجود اینکه چند مرکز ام.آر.آی در شهرستان‌های استان داریم، حجم مراجعات از سطح استان به این مرکز بسیار زیاد است و با وجود سه شیفت کاری این امر سبب طولانی شدن صف انجام ام.آر.آی شده است و گاهاً بیمار ممکن است ۳۵ روز در صف انجام ام.آر.آی منتظر باشد.
دکتر بحرانی تصریح کرد: در صورتی که فرد با نسخه ام.آر.آی اورژانسی به این مرکز مراجعه نماید در اسرع وقت انجام می‌شود و در ضمن انجام ام آر آی بیماران بستری بیمارستان‌های استان نیز بر عهده این مرکز است که روزانه برای ۵۰ تا ۵۵ نفر، در این مرکز ام.آر.آی انجام می‌شود.
وی گفت: علاوه بر ام.آر.آی عادی و تخصصی، هفته‌ای یک روز ام.آر.آی به‌صورت بیهوشی برای کودکان ، نوزادان و بزرگ‌سالانی که از دستگاه ام.آر.آی ترس دارند انجام می‌شود.
رئیس مرکز آموزشی درمانی قلب بوشهر افزود: همچنین اندازه‌گیری میزان رسوب آهن در قلب و کبد بیماران تالاسمی (T2٫ استار) هم در این مرکز انجام می‌شود و این خدمات سبب کاهش چشمگیر مراجعه هم استانی‌های عزیز به استان‌های مجاور شده است.
دکتر بحرانی خاطرنشان کرد: این مرکز با تعرفه دولتی خدمات ارائه می‌دهد و افراد برای کم کردن مراجعات و سهولت در نوبت‌گیری می‌توانند به شماره موبایل 0۹۳۳۷۷۱۵۶۱۳ در واتس آپ پیامک بدهند و یا از طریق اپلیکیشن https://www.paziresh24.com/app اقدام نمایید.
انتهای پیام /م.م 4090


آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
ام.آر.آی     دکتر.اصغر.بحرانی     بیمارستان.قلب.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   3 آبان 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >