رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
۳ ماهه کارانه علی‌الحساب تعرفه پرستاری در بیمارستان‌های دانشگاهی استان بوشهر پرداخت می‌شود

1 آذر 1401
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از نهایی شدن پرداخت ۳ ماهه کارانه علی‌الحساب تعرفه پرستاری در بیمارستان‌های دانشگاهی استان خبر داد.

دکتر حسن ملکی زاده اظهار داشت: دستورالعمل پرداخت کارانه گروه پرستاری شاغل در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی و شیوه باز توزیع آن در آبان ماه سال جاری از سمت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ابلاغ‌شده ولی مقررشده است پرداختی اولیه به همکاران کادر پرستاری فعلاً در قالب علی‌الحساب ۳ ماهه صورت گیرد.
وی تصریح کرد: اعتبار علی‌الحساب پرداختی با توجه به بخشنامه ابلاغی معاون پرستاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و بر اساس میانگین ۳ ماهه آخرین کارانه پرداختی ضربدر ضریب 2.2 جهت مشمولین قانون مربوطه و پرداخت به مدیران پرستاری، سوپروایزرها و سرپرستاران بیمارستان‌ها نیز با ضریب 1.2 دهم تا 1.6 پرستاران همان مرکز انجام خواهد شد.
دکتر ملکی زاده افزود: محاسبات اولیه در کلیه بیمارستان‌های دانشگاهی استان بوشهر انجام و اعتبار هر بیمارستان نیز به‌حساب مرکز مربوطه واریز شده و طی هفته جاری به‌حساب همکاران کادر پرستاری مشمول واریز خواهد شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: بر اساس قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری سهم سازمان‌های بیمه‌گر پایه برای بسته خدمات و مراقبت‌های پرستاری، در بخش بستری و بستری فوریت‌های پزشکی (اورژانس) ۹۰ درصد و در بخش سرپایی ۷۰ درصد تعیین شده است.
وی اظهار داشت: امیدواریم با اجرای تعرفه‌های پرستاری در مراکز، به سمت اجرای عدالت در پرداخت‌های نظام سلامت حرکت کنیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: اعتبار ۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی که در بودجه ۱۴۰۱ برای اجرای قانون تعرفه‌های پرستاری علاوه بر مبلغ یک میلیارد و 600 میلیون تومان از قبل که برای اجرای تعرفه گذاری برای کل کشور در نظر گرفته شده بوده نیز مصوب شده است.

انتهای پیام /م.غ ۱۰۲۳


آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
کارانه.پرستاری     رییس.دانشگاه     دکتر.حسن.ملکی‌زاده    

تاریخ بروز رسانی:   1 آذر 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >