مسئول اورژانس ۱۱۵ دشتستان:
ارتقا دانش و آگاهی مقابله با حوادث، نقش بسزایی در کاهش مرگ‌ومیر افراد جامعه دارد

5 بهمن 1401
مسئول اورژانس ۱۱۵ شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: ارتقا دانش و آگاهی مقابله با حوادث نقش بسزایی در کاهش مرگ‌ومیر افراد جامعه دارد.

هادی بخشی در حاشیه اولین دوره برگزاری طرح همیار اورژانس در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان افزود: هم‌زمان با روز جهانی آموزش، طرح همیار اورژانس ویژه پرسنل ستادی شبکه بهداشت و درمان دشتستان در آموزشگاه بهورزی شهر برازجان آغاز شد.
بخشی در خصوص این طرح بیان کرد: همیار اورژانس افرادی هستند که مدرک تخصصی و دانشگاهی مربوط را ندارند و می‌توانند با حضور در دوره‌های آموزشی اورژانس پیش بیمارستانی و فوریت‌های پزشکی که به‌صورت رایگان برگزار می‌گردد، در مواقع لازم و بحران‌ها در ارائه خدمات اولیه کمک کنند.
وی با بیان اینکه اجرای طرح آموزش همیار اورژانس می‌تواند نقش بسزایی در ارتقا ئ آگاهی افراد در خصوص آموزش کمک‌های اولیه در مواقع بروز بحران‌ها و حوادث در سطح جامعه داشته باشد، گفت: در صورت وقوع بحران‌های احتمالی و نیاز به حضور امدادگرهای داوطلب این افراد از قبل شناسایی و تفکیک شده باشند و در صورت لزوم و فراخوان از آن‌ها استفاده شود.
بخشی همچنین تصریح کرد: دوره‌های آموزشی مدون در خصوص افزایش آگاهی و ارتقا سطح دانش در مقابله با حوادث می‌تواند اثر چشمگیری در کاهش مرگ‌ومیر داشته باشد و از بروز بسیاری از معلولیت‌ها جلوگیری نماید.
مسئول اورژانس ۱۱۵ شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان بیان کرد: طرح همیار اورژانس با همکاری و تلاش واحد آموزش و ارتقای سلامت شبکه بهداشت و درمان دشتستان اجرا شده است و با استقبال بسیار خوبی از طرف کارکنان این شبکه مواجه شده است.
انتهای پیام/س.غ ۳۰۳۰

 

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید
کلمات کلیدی:
طرح.همیار.اورژانس     هادی.بخشی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   5 بهمن 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >