به مناسبت بسیج ملی تغذیه؛
وزن و قد دانش آموزان شهرستان بوشهر مورد پایش قرار می‌گیرد

8 بهمن 1401
کارشناس بهبود تغذیه مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: وزن و قد دانش آموزان شهرستان بوشهر مورد پایش قرار می‌گیرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر؛ مهیا دهقان اظهار داشت: اضافه‌وزن و چاقی به‌عنوان تجمع غیرطبیعی یا بیش‌ازحد چربی در بدن تعریف می‌شود.
وی تصریح کرد: سیزدهمین بسیج ملی تغذیه با شعار" حال خوب با وزن مناسب " در سراسر کشور جهت پایش وزن و قد دانش آموزان در حال برگزاری است.
دهقان بیان داشت: در بزرگ‌سالان شاخص توده بدنی (BMI) بین ۲۵ تا ۳۰ اضافه‌وزن و بالای ۳۰ چاق محسوب می‌شود و برای سنین زیر ۱۸ سال با تفسیر نمودار رشد، وضعیت آن‌ها مشخص می‌گردد.
این کارشناس تغذیه افزود: متأسفانه شیوع چاقی در کودکان در حال افزایش است و بسیار مهم است که از همین سن تغییرات را در سبک زندگی کودکان ایجاد کرد چون در غیر این صورت تا بزرگ‌سالی نیز ادامه می‌یابد. چاقی در کودکان علاوه بر اثر بر سلامت جسمانی بر وضعیت تحصیلی و عزت‌نفس آن‌ها نیز تأثیر می‌گذارد.
وی اضافه داشت: "پایش وزن و قد دانش آموزان همراه با آموزش تغذیه سالم" با هدف " کنترل و پیشگیری از اضافه‌وزن و چاقی کودکان " به مناسبت سیزدهمین بسیج ملی تغذیه با شعار" حال خوب با وزن مناسب " در سراسر کشور با همکاری دیگر سازمان‌ها در مراکز خدمات جامع سلامت در حال اجراست که توصیه می‌گردد والدین این کودکان جهت تسریع در بهبود وضعیت بیماری کودکان و دریافت رژیم غذایی به این مراکز مراجعه نمایند.
انتهای پیام/ ا.س ۳۰۰۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
چاقی     پایش     مهیا.دهقان     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   8 بهمن 1401

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >