رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان خبر داد؛
آغاز بیماریابی سل در اتباع غیر ایرانی

16 بهمن 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان از آغاز بیماریابی سل در اتباع غیر ایرانی در این شهرستان خبر داد.

مهندس محمود میر حاجی در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان اظهار داشت: در راستای تحقق به هنگام تعهدات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران با حوزه سلامت در تعامل با سازمان‌های بین‌المللی، یکی از چالش‌های جدی نیازمند مداخله، ساماندهی وضعیت بیماری سل در جمعیت پناهندگان و مهاجرین غیر ایرانی به‌ویژه اتباع خارجی است.
وی خاطرنشان کرد: مؤلفه‌هایی نظیر افزایش ورود مهاجرین، غیرقانونی بودن، سیال و متحرک بودن، تنفسی بودن راه انتقال بیماری سل و در آمیختگی نزدیک با جمعیت‌های ایرانی آسیب‌پذیر مواردی هستند که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی متعهد شده است در کمپین بیماریابی سل در جمعیت اتباع خارجی، اقدام به بیماریابی فعال سل در این جمعیت نماید.
مهندس میر حاجی افزود: کمپین بیماریابی سل در اتباع غیر ایرانی در شهرستان کنگان هم‌زمان با سایر شهرستان‌های کشور به مدت ۳ ماه از اول بهمن‌ماه ۱۴۰۱ تا پایان فروردین ۱۴۰۲ در افراد بالای ۱۲ سال اجرا می‌گردد.
 رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان خاطرنشان کرد: تیم‌های غربالگری به محل سکونت و کار افراد بالای ۱۲ سال مراجعه می‌کنند و با گرفتن شرح حال بررسی و موارد مشکوک به سل شناسایی‌شده و تا حصول به نتیجه نهایی پیگیری می‌شوند و کلیه این خدمات به جمعیت مهاجرین همانند جمعیت ایرانی به‌صورت رایگان است.

انتهای پیام/ م. س ۳۰۷۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
بیماریابی.سل     اتباع     مهندس.محمود.میرحاجی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.کنگان        

تاریخ بروز رسانی:   16 بهمن 1401

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >