رئیس مرکز هدایت عملیات بحران سازمان اورژانس کشور:
مدیریت بحران شناسایی یک تهدید برای سازمان در جهت نجات نفرات بیشتری است

19 بهمن 1401
رئیس مرکز هدایت عملیات بحران سازمان اورژانس کشور گفت: مدیریت بحران شناسایی یک تهدید برای یک سازمان و ذینفعان آن به‌منظور ارائه یک پاسخ مؤثر در جهت نجات نفرات بیشتری است.

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس استان بوشهر، مجتبی خالدی در جمعی از مدیران بحران استان بوشهر عنوان کرد: حتی سازمان‌هایی که به بهترین شکل مدیریت می‌شوند ممکن است تحت تأثیر بحران ناشی از رویدادهای خارجی یا داخلی قرار بگیرند، همین مهم مستلزم نوشتن برنامه‌هایی با در نظر گرفتن همه جوانب است.
خالدی با اشاره به رضایت‌بخش بودن مدیریت بحران در دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر در سطح کشور، عنوان کرد: برای تقویت این توانمندی‌ها؛ از طرف سازمان اورژانس کشور حمایت‌های لازم را خواهیم داشت.
 وی افزود: مدیریت بحران استراتژی پیش‌بینی بحران‌ها در سطح شرکت و برنامه‌ریزی برای مقابله مؤثر با آن است قطعاً باید جلسات مدیریتی متداوم و حداقل هر سه ماه یک‌بار تشکیل شود.
رئیس مرکز هدایت عملیات و بحران سازمان اورژانس کشور خاطرنشان کرد: مدیریت بحران با تحلیل ریسک آغاز می‌شود، بااین‌حال، نباید با مدیریت ریسک اشتباه گرفته شود.
وی با اشاره به تجربه‌ای از مدیریت بحران در کشورهای اروپایی گفت: درک مدیریت بحران به دلیل غیرقابل‌پیش‌بینی بودن رویدادهای جهانی، بسیاری از سازمان‌های مدرن سعی می‌کنند بحران‌های بالقوه را قبل از وقوع شناسایی کنند تا طرح‌هایی برای مقابله با آن ترسیم کنند. در صورت بروز بحران، سازمان باید بتواند مسیر خود را به‌شدت تغییر دهد تا بقا یابد.
رئیس مرکز هدایت عملیات بحران سازمان اورژانس کشور اظهار داشت: اطلاع‌رسانی خبر در بحران‌ها بسیار مهم و حساس است و باید با دقت و صداقت همراه باشد که ایجاد تشویش نکند.

انتهای پیام/ زن ۵۰۰۰۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
مدیران.بحران     رئیس.مرکز.هدایت     مجتبی.خالدی     اورژانس115        

تاریخ بروز رسانی:   19 بهمن 1401

تعداد بازدید:   ۴

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >