رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
۱۸۰۰۰ سالمند در شهرستان دشتستان مراقبت‌های بهداشتی دریافت کرده‌اند

11 ارديبهشت 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: در طی یک سال گذشته بیش از ۱۸ هزار سالمند خدمات بهداشتی و درمانی دریافت کرده‌اند.

 ماریا خویشدوست در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: در حال حاضر جمعیت سالمندی در شهرستان دشتستان ۲۷ هزار و ۹۸ نفر است که در حدود ۷۶ درصد از این جمعیت در طی یک سال گذشته توسط مراقبین سلامت و بهورزان مراقبت شده‌اند.
خویشدوست تصریح کرد: دومین روز از هفته سلامت به نام جوانی جمعیت و سالمندی سالم نام‌گذاری شده است و این نام‌گذاری، اهمیت این را می‌رساند که سیاست‌گذاران جمعیتی باید به مقوله سالمندی توجه ویژه داشته باشند.
وی همچنین بیان کرد: هرساله باید ۷۰ درصد از سالمندان مراقبت‌های بهداشتی و درمانی را از مراکز خدمات جامع سلامت و خانه‌های بهداشت دریافت نمایند و سالمندان پرخطر، می‌توانند یک سری خدمات ویژه مانند خدمات اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و حمایتی با همکاری شبکه بهداشت و درمان و سایر دستگاه‌های شورای راهبردی سالمندان شهرستان دریافت نمایند.
خویشدوست در خصوص تعریف سالمندی گفت: هنگامی که تعداد سالمندان افزایش می‌یابد به آن سالمندی فردی گفته می‌شود اما هنگامی‌که میزان درصد جمعیت سالمندان افزایش پیدا می‌کند با سالمندی جمعیت روبرو هستیم.
وی بابیان اینکه کاهش درصد جمعیت مولد و جوان در درازمدت منجر به سالمندی جمعیت می‌شود، تصریح کرد: این نیاز به برنامه‌ریزی برای مشارکت اجتماعی و تکریم و حضور فعال و مثبت در دوران سالمندی دارد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان بیان کرد: اکنون در هرم جمعیتی کشور درباره افراد بالای ۶۰ سال، افزایش درصد سالمندان را داریم که در نتیجه کاهش ازدواج، تأخیر در ازدواج، افزایش مهاجرت، افزایش ناباروری و کاهش نرخ زادوولد ایجاد شده است و بر اساس سیاست‌های ابلاغی در زمینه صیانت از خانواده و جوانی جمعیت تمامی متولیان جمعیتی کشور وظیفه دارند در خصوص جوانی جمعیت تلاش بیشتری انجام دهند.

انتهای پیام/س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
جمعیت.سالمندی     ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   11 ارديبهشت 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >