برپایی نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد و دخانیات در حوزه هنری بوشهر

7 تير 1402
کارشناس برنامه دخانیات مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد و مصرف دخانیات در محل حوزه هنری بوشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، رضا تندی بیان داشت: دروازه ورود به اعتیاد، سیگار و قلیان است و افراد با این تفکر غلط که " ما سیگاری نیستیم و فقط به‌صورت تفننی دخانیات مصرف می‌کنیم " وارد مسیری می‌شوند که انتهای آن ممکن است به اعتیاد به انواع مواد مخدر سنتی و صنعتی منتهی شود.
وی افزود: در این نمایشگاه سعی کردیم بازدیدکنندگان را با مضرات بسیار خطرناک استعمال دخانیات آشنا کنیم و همچنین راهکارهایی جهت ترک مصرف سیگار و قلیان به بازدیدکنندگان ارائه نماییم.
این کارشناس اضافه کرد: اخیراً با فراگیر شدن ویپ ها یا همان سیگارهای الکترونیک و تبلیغات دروغین و گسترده آن در فضای مجازی و رسانه‌ها، باید توجه داشت که تاکنون هیچ سیگار الکترونیکی از سازمان‌ها و نهادهای بهداشتی نظیر WHO، FDA و همچنین وزارت بهداشت ایران مجوزی دریافت نکرده است.
تندی اظهار داشت: تصور اینکه با استعمال ویپ، می‌توان سیگار را ترک کرد، از اساس باطل است چرا که خود ویپ ها نیز دارای درجات مختلفی از نیکوتین هستند که ماده‌ای بسیار سمی و خطرناک برای بدن است.
وی گفت: جهت ترک دخانیات ضمن اخذ مشاوره از مراکز معتبر ترک دخانیات می‌توان از آدامس‌های حاوی نیکوتین استفاده کرد.
انتهای پیام/ ا.س-3000
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهیدکلمات کلیدی:
نمایشگاه     مواد.مخدر     رضا.تندی     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   7 تير 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >