در یک سال گذشته و با راه‌اندازی پت اسکن؛
بیش از ۵۰۰ بیمار از خدمات پیشرفته پزشکی در استان بهره‌مند شده‌اند

6 شهريور 1402
رئیس مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای و تصویربرداری مولکولی بوشهر گفت: از زمان نصب و راه‌اندازی تصویربرداری پت اسکن در این استان تاکنون بیش از ۵۰۰ بیمار در زمینه‌های سرطان، قلب و عروق، مغز و اعصاب و بیماری‌های التهابی این خدمت را دریافت کرده که بیش از ۷۰ درصد این بیماران از خارج استان مراجعه کرده‌اند.

دکتر مجید اسدی افزود: تصویربرداری پت اسکن از پیشرفته‌ترین روش‌های تصویربرداری پزشکی است که با تشخیص دقیق بیماری‌ها زمینه‌ساز درمان هدفمند و موفق در راستای پزشکی فرا دقیق است.
وی تصریح کرد: به همت مسئولین و دست‌اندرکاران عرصه بهداشت و درمان، بوشهر به‌عنوان دارنده دومین دستگاه پت اسکن در نیمه جنوبی کشور از سال گذشته این خدمت منحصربه‌فرد را به بیماران نیازمند ارائه می‌نماید.
دکتر اسدی بیان داشت: مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای و تصویربرداری مولکولی و ترانوستیکس بوشهر علاوه بر به‌کارگیری رادیو دارو 18F-FDG (رادیو داروی معمول) به‌عنوان جامع‌ترین مرکز، از دیگر رادیو داروهای پت اسکن مانند 68Ga-pentixafor، 68Ga-DOTATATE، 68Ga-PSMA، 68Ga-DOTATATE نیز جهت تصویربرداری استفاده می‌کند.
رئیس مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای و تصویربرداری مولکولی بوشهر گفت: مأموریت اصلی این مرکز ارائه خدمات با بالاترین سطح کیفیت با استفاده از آخرین تجهیزات و دانش روز پزشکی دنیا به نیازمندان باهمت همکاران خدوم و توانمند عرصه‌های مختلف طب است.

انتهای پیام / م.ف ۱۰۲۴٫
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
راه‌اندازی     پت.اسکن     دکتر.مجید.اسدی     مرکز.تحقیقات.پزشکی‌هسته‌ای    

تاریخ بروز رسانی:   6 شهريور 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >