کارشناس واحد سلامت خانواده تنگستان:
مراقبت‌های پیش از بارداری تضمین یک بارداری سالم است

19 شهريور 1402
کارشناس واحد سلامت خانواده شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: مراقبت‌های پیش از بارداری کمک می‌کند که مادران حاملگی سالمی داشته باشند و با انجام این مراقبت‌ها خطر تولد فرزندی با نقایص هنگام تولد کاهش می‌یابد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان مکیه ستار زاده بیان داشت: مراقبت پیش از بارداری به این دلیل مهم است که وقتی مراقبت بهداشتی به‌صورت مستمر انجام شود شانس یافتن زودهنگام مشکلات در مادر افزایش خواهد یافت، بنابراین این مشکلات در اسرع وقت قابل‌درمان خواهند بود. ضمن اینکه از بروز مشکلات دیگر نیز پیشگیری خواهد کرد.
کارشناس سلامت خانواده شبکه بهداشت و درمان تنگستان اظهار داشت: غذای سالم، ورزش، خواب و استراحت کافی از اصلی‌ترین مقوله‌های است که باید قبل از بارداری به آن پرداخت و با یک نظم خاص آن را رعایت کرد.
وی ادامه داد: فولیک اسید ازجمله ویتامین‌های است که باید روزانه ۴۰۰ میکروگرم از آن، از سه ماه پیش از بارداری مورداستفاده قرار بگیرد.
مکیه ستار زاده تأکید کرد: استفاده از غذاهای سبوس‌دار، مصرف بیشتر میوه‌ها و سبزی‌ها، جلوگیری از خوردن چربی‌های بد مانند غذاهای سرخ‌شده، خوردن چربی‌های اشباع‌شده مانند مغزها، دوری از غذاها و نوشیدنی‌های قندی مانند شیرینی و نوشیدنی‌های گازدار کمک شایانی به داشتن یک بارداری سالم خواهد کرد.
ستار زاده اشاره‌ای نیز به مشکلات دهان و دندان داشت و افزود: یکی از مشکلات شایعی که در دوران بارداری به دلیل تغییرات هورمونی برای مادر اتفاق می‌افتد مشکلات مربوط به دهان و دندان است لذا مراجعه به دندان‌پزشک و بررسی دندان‌ها و لثه‌ها ازجمله اقدامات ضروری پیش از بارداری محسوب می‌شود.
کارشناس واحد سلامت خانواده تنگستان تصریح کرد: نوشیدنی‌های الکلی و دخانیات، چه قبل از اقدام برای بارداری و چه در حین بارداری، تأثیر منفی روی سلامت جنین می‌گذارد. پس اگر قصد بارداری وجود دارد بهتر است مصرف آن‌ها کنار گذاشته‌شده و پس‌ازآن برای بچه‌دار شدن اقدام گردد.

انتهای پیام/ ن.ا ۳۰۱۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را آزما بخواهید


کلمات کلیدی:
مراقبت‌های.بارداری     مکیه.ستارزاده     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   19 شهريور 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >