معاون آموزشی سازمان اورژانس کشور:
بهبود فرآیندهای آموزشی در کارکنان اورژانس 115 استان بوشهر مورد تأکید است

25 مهر 1402
معاون آموزشی سازمان اورژانس کشور گفت: ارتقای سطح آموزشی و تخصصی برای کارکنان اورژانس و بهبود فرآیندهای آموزشی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر مورد تأکید ماست.

دکتر حسن نوری ساروی در نشست با رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: آموزش مهارت‌های لازم برای مواجهه با مواقع اورژانسی و پیشگیری از تأخیر در مراقبت‌های اورژانسی از اهمیت بالایی برخوردار است.
وی افزود: توجه به نیازهای عملی و عملکرد واقعی پرسنل اورژانس در فرآیند آموزشی از اهمیت بالایی برخوردار است.
دکتر نوری با تأکید بر اینکه توانمندی دانشجویان در فوریت‌های پزشکی باید افزایش یابد، تصریح کرد: دانشجویان باید با تجهیزات و فنّاوری‌های موردنیاز در فوریت‌های پزشکی آشنا شوند تا بتوانند بهترین مراقبت را برای بیماران فوریتی فراهم کنند.
معاون آموزشی سازمان اورژانس کشور اضافه کرد: اعزام به‌موقع و همراهی با تجهیزات لازم برای بیماران سکته قلبی می‌تواند در کاهش میزان مرگ‌ومیر و بهبود سریع‌تر این بیماران تأثیرگذار باشد.
دکتر نوری با اشاره به ارتقای فضای کاری و ارتباطات در مرکز هدایت عملیات اورژانس (دیسپچ) تصریح کرد: برای انتقال بهتر اطلاعات و هماهنگی در مواقع اورژانسی، باید دستگاه‌های ارتباطی و تجهیزات موردنیاز بهبود یابد.
وی افزود: آموزش مناسب و آگاهی کارکنان مرکز هدایت عملیات اورژانس در مورد فرآیندهای اورژانسی و تسریع در ارسال تیم‌های اورژانسی به محل‌های موردنیاز برای ارائه خدمات پزشکی فوری از اهمیت بسزایی برخوردار است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: دیدگاه ما نسبت به اورژانس استان بوشهر مثبت بوده و از آن حمایت می‌کنیم.
دکتر حسن ملکی‌زاده اضافه کرد: آموزش تخصصی و به‌روز پرسنل اورژانس و ارتقای کیفیت خدمات اورژانسی، از اولویت‌های دانشگاه است.
وی به اهمیت تجهیزات و فناوری‌های موردنیاز برای بهبود عملکرد اورژانس اشاره کرد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر آماده همکاری و همراهی با سازمان اورژانس کشور در این زمینه است.
در این نشست برنامه‌ها و طرح‌های همکاری بین دانشگاه و سازمان اورژانس کشور برای بهبود آموزش و ارتقای توانمندی‌ کادرهای اورژانسی مورد بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/ ز.ن 5000
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     معاون.آموزشی.اورژانس     اورژانس115     دکتر.حسن.نوری‌ساروی     دکتر.حسن.ملکی‌زاده    

تاریخ بروز رسانی:   25 مهر 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >