رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
حوزه اطلاع‌رسانی پزشکی یکی از علوم زیربنایی، اساسی و ارزشمند است/ گزارش تصویری

30 آبان 1402
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: حوزه آموزش و پژوهش یکی از اساسی‌ترین حوزه‌هاست و اطلاع‌رسانی پزشکی از علوم زیربنایی، اساسی و ارزشمند است.

دکتر حسن ملکی‌زاده با بیان اینکه از ظرفیت رشته کتابداری و اطلاع‌رسانی پزشکی بسیار کم استفاده می‌شود، بیان داشت: برای اینکه بتوانیم ظرفیت‌های کارشناسی را ارتقا دهیم باید کسانی که با علوم روز دنیا آشنا هستند و توان بهره‌وری و بهره‌گیری از علوم روز را بهتر دارند وارد عرصه کنیم.
وی در آیین تجلیل از پرسنل گروه کتابداری و اطلاع‌رسانی پزشکی در روز کتابدار، اظهار کرد: لازمه ارتقای رشته کتابداری تبیین درون رشته‌ای، برون رشته‌ای و حتی فرابخشی است و اولین اصل این است که بتوانیم مبانی و اهداف خود را برای مخاطبین تبیین، بازبینی و اطلاع‌رسانی کنیم.
دکتر ملکی‌زاده تصریح کرد: اگر بتوانیم بدنه کارشناسی را تقویت کنیم یقینا تصمیمات مدیریتی و عملکردی ما تصمیمات بهتری خواهد بود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در مراسمی که به مناسبت روز کتابدار برگزار شد، از پرسنل گروه کتابداری و اطلاع‌رسانی پزشکی دانشگاه تقدیر کرد.
گروه کتابداری و اطلاع‌رسانی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با جذب دانشجو در مقطع کارشناسی کتابداری در شاخه پزشکی در سال 1385  فعالیت خود را در دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر آغاز کرد. با راه‌اندازي مقطع كارشناسي ارشد كتابداري و اطلاع‌رساني پزشكي در سال 1389 فعاليت‌ها و قابليت‌هاي اين گروه توسعه‌ي بيشتري يافت.

انتهای پیام/ س.م 1021

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
بازدید     روز.کتابدار     دکتر.حسن.ملکی‌زاده        

تاریخ بروز رسانی:   30 آبان 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >