در همایش ایدز مطرح شد:
بیش از ۶۰۰ نفر مبتلا به HIV تاکنون در بوشهر شناسایی شده‌اند/انگ زدایی از بیماران از اهداف نظام بهداشتی است/ گزارش تصویری

15 آذر 1402
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بیش از ۶۰۰ نفر مبتلا به HIV تاکنون در بوشهر شناسایی شده‌اند.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دکتر قاسم برجوئی‌فرد در همایش استانی ایدز با حضور رئیس دانشگاه و معاونان و مسئولان ادارات اظهار داشت: یکی از اهداف پنجمین برنامه استراتژیک کنترل عفونت HIV شناسایی ۹۰ درصدی مبتلایان و همچنین تحت درمان قرار گرفتن آنان و رسیدن به مرحله غیرقابل‌انتقال بیماری است.
وی افزود: در سال ۱۴۰۲ تاکنون ۱۵ مورد بیمار HIV شناسایی‌شده است که می‌توان گفت با توجه به ماه‌های باقی‌مانده سال در مسیر هدف اعلام شده هستیم.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر همچنین با تأکید بر اینکه یکی دیگر از اهداف این برنامه انگ زدایی از این افراد است افزود: از سال ۱۳۷۲ تا الآن ۶۱۳ بیمار HIV شناسایی‌شده است که تعداد ۵۰۹ نفر از آن‌ها مرد و بقیه زن هستند.
دکتر برجوئی‌فرد با بیان اینکه ۳۴۰ نفر از بیماران شناسایی شده در قید حیات هستند گفت: افزایش موارد شناسایی مرهون تلاش‌های نظام بهداشتی در شکستن تابو درباره این بیماری بود.
با توجه به حساسیت موضوع ایدز و همچنین روز جهانی ایدز همایش ایدز با حضور رئیس دانشگاه و معاونان و حضور مسئولان استانداری و دیگر ادارات در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.
در حاشیه همایش، نمایشگاهی از مراکز پشتیبان ایدز شامل مرکز مشاوره، مرکز گذری کاهش آسیب، باشگاه مثبت و نیروی انتظامی برپا شد.

انتهای پیام/ م.ب ۲۰۲۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
همایش.استانی     نمایشگاه     ایدز     معاون.بهداشت     دکتر.قاسم.برجوئی‌فرد        

تاریخ بروز رسانی:   15 آذر 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >