از اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی تاکنون؛
هزار و ۳۷۶ بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی شهرستان دشتی انجام گرفته است

15 فروردين 1403
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی گفت: از اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی تاکنون هزار و ۳۷۶ بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی شهرستان دشتی انجام گرفته است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی، مهندس پرویز احمدی افزود: در طرح بسیج سلامت نوروزی که از ۲۴ اسفندماه ۱۴۰۲ در سطح شهرستان اجرا شده است بازرسان بهداشت محیط و حرفه‌ای هزار و ۳۷۶ بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی به‌ویژه، رستوران‌ها، کارگاه‌های شیرینی‌پزی، آجیل‌فروشی و همچنین اماکن عمومی مانند پارک‌ها، محل اسکان مسافرین نوروزی و پمپ‌بنزین‌ها در دو نوبت صبح و بعدازظهر انجام داده‌اند.

وی بیان کرد: در بازرسی‌های انجام‌شده ۹۶ واحد صنفی دارای مشکلات بهداشتی اخطاریه دریافت کرده‌اند و چهار صنف متخلف نیز به مراجع قضایی معرفی شده‌اند و یک صنف پلمپ شده است.

مهندس احمدی اضافه کرد: از شروع طرح بسیج سلامت نوروزی ۲۶۹ کیلوگرم مواد غذایی تاریخ گذشته و فاقد مشخصات بهداشتی جمع‌آوری و معدوم گردید و با توجه به اهمیت سلامت آب، هزار و ۱۲۲ کلر سنجی، ۹۸ مورد نمونه‌برداری میکروبی آب و ۶۴۶ سنجش پرتابل بر روی مواد غذایی انجام گرفته است.

 

 

انتهای پیام/ ا.ح ۳۰۴۰

 

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
بازرسی     مراکز.تهیه.غذا     اماکن.عمومی     شبکه.بهداشت.دشتی     بسیج.سلامت.نوروزی     پروزیر.احمدی    

تاریخ بروز رسانی:   15 فروردين 1403

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >