رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر:
اصلاح روش‌های زندگی از اهداف اصلی هفته سلامت است

1 ارديبهشت 1403
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: اهداف اصلی هفته سلامت فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی در راستای ارتقای سلامت و تأکید بر اصلاح روش‌های زندگی برای تأمین سلامت مردم است.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس حبیبی نیا بیان داشت: اطلاع‌رسانی هفته سلامت باهدف جلب مشارکت مردم و همکاری عمومی در راستای توجه به نقش سلامت و پیشگیری برای داشتن جامعه سالم است.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: اهداف اصلی این هفته شامل فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی در راستای ارتقای سلامت و تأکید بر اصلاح روش‌های زندگی برای تأمین سلامت مردم است.

وی افزود: موضوع شعار سال، جلب مشارکت مردم و همکاری عمومی در راستای توجه به نقش سلامت و پیشگیری برای داشتن جامعه سالم، جلب حمایت سیاست‌گذاران و مدیران ارشد در پشتیبانی از برنامه‌های سلامت، جلب مشارکت همکاری بین بخشی و دستگاه‌های مرتبط با سلامت مردم، جلب مشارکت سازمان‌های غیردولتی مردم‌نهاد در سلامت جامعه است.

این مقام مسئول اشاره داشت: هفته سلامت مناسبتی است که سالانه در اردیبهشت‌ماه، جهت ترویج مفاهیم کلیدی سلامت و گفتمان سازی در جامعه و سیاست گذاران با تأکید بر اولویت‌های ملی سلامت برگزار می‌گردد.

 مهندس حبیبی نیا افزود: امسال با عنایت به اولویت‌های ملی و فرمایشات و تأکیدات مکرر مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در تقویت بهداشت و پیشگیری و بهره‌گیری از مشارکت مردم در بهداشت و همگام با سایر کشورهای جهان و توجه به حقوق اقشار آسیب‌پذیر، شعار هفته سلامت در هفته اول اردیبهشت سال ۱۴۰۳ «سلامت خانواده با مردمی سازی سلامت» اعلام می‌شود.

وی افزود: از منظر مردمی سازی سلامت و اقدامات بهداشت در این راستا، نقش مردم در نیازسنجی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها از محیطی‌ترین نقاط تا نظارت بر اجرای خدمات سلامت‌محور و همچنین مشارکت مالی در ارتقای سلامت و کاهش بار بیماری‌ها و هزینه‌های آن‌ها بسیار اثربخش بوده است.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر عنوان داشت: جلسه فصلی پیام‌گزاران سلامت (خود مراقبتی سازمانی) شهرستان بوشهر با موضوعات اطلاع‌رسانی هفته سلامت ۱۴۰۳ از اول اردیبهشت‌ماه با شعار " سلامت خانواده و مردمی سازی سلامت "، اجرای کارگاه آموزشی "پیشگیری از استرس شغلی "، اجرای برنامه عملیاتی سلامت محیط کار در محل سالن اجتماعات مرکز مدیریت بیماری‌ها با حضور ادارات دولتی و شرکت‌ها برگزار شد.

انتهای پیام/ ح.گ-۳۰۰۱

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
هفته.سلامت     اصلاح.سبک.زندگی    

تاریخ بروز رسانی:   2 ارديبهشت 1403

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >