در روز زمین پاک؛
کارکنان شبکه بهداشت و درمان تنگستان منطقه گردشگری آبگرم اهرم را از زباله‌های پلاستیکی پاک‌سازی کردند

4 ارديبهشت 1403
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: کارکنان شبکه بهداشت و درمان تنگستان در روز زمین پاک محیط اطراف منطقه گردشگری آبگرم اهرم را از زباله‌های پلاستیکی پاک‌سازی کردند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، ماه زرافشون رفیعی در حاشیه پاک‌سازی محوطه اطراف منطقه گردشگری آبگرم اهرم توسط کارکنان شبکه بهداشت و درمان تنگستان بیان داشت: محیط سالم و پاک حق طبیعی همه انسان‌هاست زیرا یک محیط تمیز و زیبا چشم‌ها را روشن می‌کند و موجب آرامش روح می‌شود.
وی ادامه داد: محیط‌های آلوده زائیده عدم توجه به‌سلامت همگانی است و مستقیماً نه‌تنها سلامت انسان‌ها بلکه سلامت همه موجودات را نشانه می‌گیرد و انباشت آن موجب به وجود آمدن بسیاری از بیماری‌ها می‌شود.
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان بیان داشت: با توجه به آلودگی گسترده زمین به پلاستیک و خطرات زیست‌محیطی آن برای انسان و سایر موجودات و تأثیر گسترده آن بر خاک، سازمان جهانی بهداشت، روز زمین پاک را در رابطه با خطرات زباله‌های پلاستیکی نام‌گذاری کرده است که نیاز است جامعه با نگاه ویژه‌تری به بررسی و تغییر عملکرد خود نسبت به این موضوع بپردازد.
رفیعی تصریح کرد: فرهنگ‌سازی مهم‌ترین و تنها راه‌کار برای جلوگیری از آلودگی محیط است و این مسئله باید از خانواده‌ها به‌عنوان اولین نقطه آموزش سلامت شروع شود تا شاهد توجه گسترده جامعه به آن باشیم.
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان تأکید کرد: سلامت محیط را باید در همه حال به یکدیگر تذکر دهیم تا با رعایت اصول بهداشتی در این زمینه موجب هدایت هدفمند و اصولی زباله و درنتیجه سلامت زمین و محیط باشیم.
کارکنان شبکه بهداشت و درمان تنگستان، فرمانداری تنگستان و اداره محیط‌زیست تنگستان با حضور در منطقه گردشگری آبگرم اهرم اقدام به جمع‌آوری زباله‌های پلاستیکی در اطراف ایمن مکان کردند.

انتهای پیام/ ن.ا 3010

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
روز.زمین.پاک     پاکسازی     ماه‎‌زرافشون.رفیعی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   4 ارديبهشت 1403

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >