رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
ضریب اشغال تخت بیمارستانی در تنگستان افزایش یافت

5 ارديبهشت 1394
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با تجهیز بیمارستان ۳۲ تختخوابی تنگستان ضریب اشغال تخت در این بیمارستان از ۲ درصد به ۶۰ درصد افزایش یافته است.

دکتر علیرضا رئیسی در بررسی روند اجرای عملکرد بیمارستان 32 تختخوابی تنگستان با بیان اینکه طرح تحول نظام سلامت موجب رضایت مندی مردم شده است اظهار داشت: در اجرای طرح تحول نظام سلامت در یکسال گذشته موفقیت خوبی در استان بوشهر حاصل شده به‌ گونه‌ای که ضمن تجهیز مراکز درمانی استان به امکانات مورد نیاز، پزشکان متخصص نیز در این مراکز مستقر شده‌اند.
وی با بیان اینکه تا رسیدن به وضعیت مطلوب فاصله زیاد است، تصریح کرد: با روندی که در پیش رو است وضعیت درمانی و سلامتی مردم در استان بهبود می‌یابد و امیدواریم در آینده نزدیک طرح‌های مورد نظر در حوزه درمانی و بهداشتی برای افزایش بهره‌مندی مردم از خدمات سلامت افتتاح شود.
پنج پزشک متخصص به مراکز درمانی تنگستان افزوده شد
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اینکه بیمارستان 32 تختخوابی تنگستان به امکانات لازم درمانی مجهز شده است گفت: در یکسال گذشته پنج متخصص در رشته‌های پزشکی اطفال، رادیولوژی و سونوگرافی در این بیمارستان مستقر شده که جوابگوی نیازهای درمانی مردم تنگستان بوده است.
دکتر رئیسی، با اشاره به اینکه اکنون بخش‌های اورژانس، داروخانه، آزمایشگاه و درمانگاه بیمارستان تنگستان فعال است گفت: بخش‌های اطفال، زایشگاه، زنان و زایمان و اتاق عمل بیمارستان تنگستان امسال راه‌اندازی می‌شود که اعتبارات لازم در این حوزه تخصیص یافته است.
این مقام مسؤول با بیان اینکه توسعه فیزیکی تنها جواب‌گوی اجرای طرح تحول نظام سلامت نیست افزود: توسعه فضای درمانی نمی‌تواند بدون توجه به تجهیزات و نیروی انسانی متخصص حوزه درمانی موثر باشد به همین دلیل توجه عمده‌ای به این بخش شده است.
دکتر رئیسی، با بیان اینکه برای استاندارد سازی مراکز بهداشتی درمانی تنگستان 10 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده گفت: با تلاش مسئولان شاهد افتتاح مرکز بهداشتی درمانی شهید رجایی اهرم تنگستان هستیم که با افتتاح این مرکز تحول مهمی در حوزه درمان تنگستان ایجاد خواهد شد.
وی، با بیان اینکه اکنون در تنگستان پزشکان مورد نیاز مستقرشده‌اند بیان کرد: اکنون 19 پزشک عمومی، یک دندانپزشک پنج متخصص رشته‌های مختلف در مرکز بهداشتی درمانی شهید رجایی اهرم مستقر هستند که در اجرای فاز دوم این تعداد متخصص توسعه و گسترش می‌یابد./ م.غ 1023


کلمات کلیدی:
افتتاحیه     تنگستان     بازدید     شبکه‌بهداشت‌تنگستان    

تاریخ بروز رسانی:   5 ارديبهشت 1394

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >